هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ندیمی:

کاهش ارزش ریال حاصل عملکرد بانک مرکزی بود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ د ر رویکرد و نیت دولت در افزایش ارزش پول ملی شکی نیست اما نتیجه عملکرد بانک مرکزی چیزی جز کاهش ارزش پول ملی نبود.
دوشنبه 10 تیر 1392 ساعت 13:22
کاهش ارزش ریال حاصل عملکرد بانک مرکزی بود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ د ر رویکرد و نیت دولت در افزایش ارزش پول ملی شکی نیست اما نتیجه عملکرد بانک مرکزی چیزی جز کاهش ارزش پول ملی نبود. http://cdn.icana.ir/d/019/26206.jpg کاهش,ارزش,ریال,حاصل,عملکرد,بانک,مرکزی,بود Icana

ایرج ندیمی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در این باره که آیا سیاست‌های بانک مرکزی در راستای کاهش ارزش پول ملی بوده است یا خیر؟،گفت:همه می دانند ارزش پول ملی در چندسال اخیر که افزایش پیدا نکرده است و این قابل کتمان نیست.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دهم در  هفت طرح تحول اقتصادی افزایش ارزش پول ملی را پیش بینی کرده بود بنابراین دراینکه رویکرد دولت در راستای تقویت ارزش پول ملی بوده است بحثی نیست اما در عمل و نتیجه  سیاست‌های آنها می توان بحث کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: افزایش نقدینگی و تورم، سیاست‌های بازرگانی  و افزایش مطالبات مشکوک الوصول بانکها وافزایش تصدی دولت و بسیاری از سیاست‌های بانکی نتیجه ای جز کاهش ارزش پول ملی نداشت.

ندیمی با اشاره به تحولات چند روز اخیر در بازار ارز و سکه و پول گفت: در حال حاضرعرضه سکه و ارز در بازار افزایش یافته و این عرضه از طرف دولت نیست و کاهش قیمت هم کاهش پیش بینی شده ای نیست و این واکنش بازار به فضای سیاسی شکل گرفته در کشور است.

نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل در مجلس  افزود: بخشی از نقدینگی سرگردان  با هدف سرمایه و افزایش آن به سمت بازار ارز و سکه رفت به این معنا که افراد زیادی دارایی خودشان را تبدیل به نقدینگی و نقدینگی را تبدیل به ارز و طلا کردند به امید اینکه از نوسانات موجود و رانت عدم فعالیت سود بیشتری به دست آورند.

وی گفت: فضای سیاسی کشور بعد از انتخابات دلالان بازار ارز و سکه را نگران کرد ازاین بابت  که به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی کشورسودشان کاهش یابد از این رو بخشی از درآمدشان را عرضه کردند و این منجر به مدیریت بهتر تقاضای ارز و سکه شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000