خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/10 11:38:01
سرویس اجتماعی
قمشه خبر داد:

همکاری 3 هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد امام خمینی (ره)

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره)، در نخستین همایش وکلای نیکوکار با محوریت حمایت حقوقی وقضایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد، گفت: یکی از رویکردهای جدی کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای خدمات حمایتی به خانواده‌های زیر پوشش، توانمندسازی و عزت نفس خانواده‌های امداد است.
همکاری 3 هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد امام خمینی (ره) معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره)، در نخستین همایش وکلای نیکوکار با محوریت حمایت حقوقی وقضایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد، گفت: یکی از رویکردهای جدی کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای خدمات حمایتی به خانواده‌های زیر پوشش، توانمندسازی و عزت نفس خانواده‌های امداد است. https://cdn.icana.ir/d/019/23618.jpg همکاری,3,هزار,وکیل,نیکوکار,با,کمیته,امداد,امام,خمینی,(ره) Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منصور قمشه افزود: یکی از اهداف اساسی و مورد تأکید حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، توانمندسازی خانواده‌ها در زمینه اشتغال و کارآفرینی است و هنر امدادگران این است که عزت نفس خانواده‌ها را دنبال کرده و خانواده را به مسیری هدایت کنند که بتوانند استقلال اقتصادی داشته باشند.

 

یک میلیون و 30 هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد هستند

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: از 4 میلیون نفر خانواده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی و یک میلیون و 30 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد مقدس می‌باشند.

وی عنوان کرد: کمیته امداد در چند سال اخیر همت جدی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی این افراد داشته است به طوری که در سال 91 این مجموعه به عنوان دستگاه نمونه اشتغال انتخاب شد و در سال گذشته 300 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های امداد فراهم شد و در سال جاری نیز براساس مصوبه شورای عالی اشتغال قرار است 500 هزار فرصت شغلی توسط این نهاد مقدس با همکاری بانک‌ها فراهم شود.

قمشه اعلام کرد: یکی از زمینه‌هایی که می‌توانیم در ارتباط با خانواده‌ها ورود یابیم رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی خانواده‌ها است و این حوزه یکی از زمینه‌هایی است که می‌تواند خانواده را به توانمندی برساند.

 

فقر حقوقی از چهره خانواده‌های امداد زدوده می‌شود

وی تأکید کرد: وظیفه ما زدودن فقر حقوقی از چهره خانواده ها است و ما باید این فرصت را در امداد با همکاری دستگاه قضایی برای خانواده ها فراهم کنیم که یکی از کارهای زیربنایی حوزه معاونت حقوقی، ایجاد بستر مناسب برای احقاق حقوق خانواده ها در جامعه است که جای تشکر از ریاست قوه قضایی و مسئولان قضایی در استان ها وجود دارد، زیرا از زمانی که این حرکت را آغاز کردیم، ما را همراهی کردند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) توضیح داد: در سال گذشته، استان قزوین پنجمین و یا ششمین استانی بود که شورای حل اختلاف برای خانواده های امداد دایر کرد و امروز با همکاری دستگاه قضایی و ادارات کل دادگستری در کل کشور، 110 شورای حل اختلاف وی‍‍ژه خانواده های امداد دایر شده و در تهران مجتمع وی‍ژه شورای حل اختلاف با تعدادی شعب ایجاد شده است.

 

آغاز فعالیت مجمع وکلای نیکوکار در کشور

وی تأکید کرد: این شوراها موجب اعتماد به نفس برای خانواده ها شده و این فرصت را فراهم کرده است تا خانواده ها با آرامش خاطر مشکلات خود را ارائه دهند و با همکاری کانون وکلا و دفتر مشاوره قضایی دادگستری، در دفاتر استان ها و برخی دفاتر شهرستانی کمیته امداد، دفتر معاضدت قضایی دایر شده است و ما آمادگی داریم با همکاری وکلای نیکوکار، مشاوره رایگان حقوقی و مددکاری حقوقی ارائه دهیم.

 قمشه توضیح داد: نگاه گذشته ما ارائه مددکاری در زمینه های مختلف بود، ولی امروز یکی از سرفصل های بخش حمایت ما، مشاوره و مددکاری حقوقی در دفتر کمیته امداد است و امروز 3 هزار وکیل نیکوکار در سطح کشور با کمیته امداد برای رسیدگی به امور حقوقی خانواده ها همکاری دارند و فعالیت مجمع وکلای نیکوکار در سطح کشور آغاز شده است.

 

اجرای طرح وکیل خانواده

وی خاطرنشان کرد: ما امروز اعلام می‌کنیم وکیل خانواده در امداد آغاز به کار خواهد کرد و نخستین دفتر در کمیته امداد امام خمینی(ره) قزوین است که وکیل خانواده نقش مؤثری در راهنمایی و پیشگیری مشکلات قضایی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: بخشی از زنان سرپرست خانواده نیاز به مشاوره و (معاضدت) حقوقی دارند و مسائلی که خانواده‌ها دچار هستند، در خانواده امداد نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: درحال حاضر 2 میلیون و 400 هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که بیش از 1 میلیون نفر تحت حمایت کمیته امداد می‌باشند و یکی از کارهای مهم ما ارائه مشاوره حقوقی به زنان است و این راهنمایی و مشاوره می‌تواند به لحاظ ورود کمتر پرونده‌ها به دستگاه قضایی تأثیر گذارد و آرامش خاطری را برای خانواده‌ها ایجاد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet