هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مقتدایی:

تجربه دولت‌های قبلی مورد توجه رئیس‌ جمهور جدید قرار گیرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده اصفهان در مجلس گفت: تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد.
دوشنبه 10 تیر 1392 ساعت 10:43
تجربه دولت‌های قبلی مورد توجه رئیس‌ جمهور جدید قرار گیرد نماینده اصفهان در مجلس گفت: تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/20563.jpg تجربه,دولت‌های,قبلی,مورد,توجه,رئیس‌,جمهور,جدید,قرار,گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور، رئیس قوه مجریه است و تجربه نشان داده است که حرکت فراقانونی وی، نهادهای نظام را دچار چالش می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ساختار و نهادهای نظام اسلامی و شرح وظایف هر یک از بخش‌های کشور را مشخص کرده، طبیعی است که رئیس‌ جمهور نیز به عنوان یک مسئول بلند پایه کشوری که دارای وقت، زمان و دوره مسئولیت مشخصی است، باید مطابق اهداف کلان نظام اسلامی و بر اساس اسناد بالادستی و شرح وظایف مربوطه عمل کند.

وی افزود: رئیس ‌جمهور باید به این نکته صریح قانون اساسی توجه کند که حکومت از دیدگاه اسلام، برخواسته از موضع طبقاتی، سلطه‌گری فردی و یا گروهی نیست، بلکه همان‌طور که در قانون اساسی مطرح شده، تبلور آرمان سیاسی ملتی هم‌کیش و هم فکر است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: بر این اساس رئیس‌ جمهور باید بیش از همه مسئولان به این نکته توجه کند که ملت ما در جریان تکامل انقلابی خود از غبارها و زنگارهای طاغوتی زدوده شده و از آمیزه‌های فکری بیگانه خود را پاک کرده است، بنابراین باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که هیچ روزنه‌ای برای ورود تفکرات طاغوت و یا آموزه‌های فکری بیگانه پدید نیاید.

مقتدایی تصریح کرد: رئیس‌ جمهور سوگند یاد می‌کند که قانون اساسی را اجرا کند، بنابراین باید خود در چارچوب همین قانونی که اجرای آن را به عنوان سوگند پذیرفته‌اند، تلاش کند و چنانچه ذره‌ای از این رویکردها فاصله گیرد، قطعاً دچار چالش‌های جدی می‌شود و به همین دلیل است که تجربه دولت‌های قبلی باید به عنوان بخشی از بهایی که ملت پرداخته است، مورد توجه رئیس ‌جمهور جدید قرار گیرد.

وی ادامه داد: رئیس‌ جمهور منتخب در پیشگاه نمایندگان ملت و در برابر قرآن سوگند یاد می‌کند که پاسدار اصول و ارزش‌های نظام اسلامی باشد و بر اساس این سوگند باید تمام استعداد و صلاحیت‌های خود را به کار گیرد تا ترویج دین، اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت در کشور محقق شود.

نماینده اصفهان با بیان اینکه بر اساس سوگندنامه، رئیس‌ جمهور باید از هرگونه خودکامگی بپرهیزد، گفت: وی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا به عنوان امین پارسا و فداکار، نگهبان مبانی اسلامی و ارزش‌های نظام اسلامی باشد.

به گزارش فارس،مقتدایی با اشاره به انتظارات نمایندگان مجلس از رئیس جمهور منتخب بیان داشت: پیشنهاد نمایندگان به رئیس ‌جمهور منتخب این است که با درک عمیق از اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی، بیش از همه تلاش کند تا دل متدینین و ولایتمداران را به دست آورد تا تمام روزنه‌هایی که می‌تواند برای دشمنان، بیگانگان و معاندان نظام، امیدآفرین باشد، بسته شود.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000