هدر اصلی
1392/04/10 10:34:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طبیب‌زاده:

شاقول اعتدال در نظام، مواضع رهبرمعظم انقلاب است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شاقول اعتدال در نظام، مواضع رهبر معظم انقلاب است، تأکید کرد: حمایت از مردم مظلوم سوریه در شرایطی فعلی که این کشور خط مقدم جبهه مبارزه با صهیونیسم است، معنی واقعی اعتدال‌گرایی است.
شاقول اعتدال در نظام، مواضع رهبرمعظم انقلاب است نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شاقول اعتدال در نظام، مواضع رهبر معظم انقلاب است، تأکید کرد: حمایت از مردم مظلوم سوریه در شرایطی فعلی که این کشور خط مقدم جبهه مبارزه با صهیونیسم است، معنی واقعی اعتدال‌گرایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/21169.jpg شاقول,اعتدال,در,نظام،,مواضع,رهبرمعظم,انقلاب,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص شاخص‌های اعتدال‌گرایی در نظام اسلامی اظهار داشت: از نظر بنده، اعتدال به‌معنی رفتار امیرالمؤمنین علی(ع) است. امام علی(ع) جاذبه و دافعه دارد؛ جاذبه با دوستان ولایت یا به‌تعبیر امروزی‌ها، جاذبه دوستان نظام و انقلاب و دافعه با دشمنان نظام و انقلاب.
وی ادامه داد: داشتن کیاست و بصیرت در ارتباط با عملکرد و نقشه‌های دشمنان انقلاب و نظام یکی از شاخص‌های اعتدال‌گرایی محسوب می‌شود. همچنین با معیار حضرت امیر(ع) دشمنان انقلاب و نظام همان دشمنان اسلام و کسانی که در آن مقطع در مقابل اسلام اصیل انقلابی ایستادند، هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اعتدال‌ از نظر من دقیقاً تولّی و تبرّی است یعنی دوستی با دوستان نظام و انقلاب و دشمنی با دشمنان نظام و انقلاب. منتهی دوستی با دوستان انقلاب کاملاً واضح است و در عرصه جهانی این دوستی معنی مشخص و واضحی می‌دهد لذا این موضوع یعنی رها نکردن مردم مظلوم فلسطین و مطالبه حق آنها، معنی ولایت‌مداری و تولّی است.
طبیب‌زاده گفت: حمایت از مردم مظلوم سوریه در شرایط فعلی که این کشور خط مقدم جبهه مبارزه با صهیونیسم است، معنی واقعی اعتدال‌گرایی است. همچنین حمایت از مردم مظلوم بحرین، ایستادگی در مقابل عربستان سعودی و ایستادگی در مقابل سیاست‌های جنایتکارانه حامیان رژیم صهیونیستی و کشورهایی که به مردم سوریه می‌تازند، مانند عربستان سعودی، قطر و ترکیه به‌معنی اعتدال‌گرایی است.
وی با بیان اینکه اعتدال به‌معنی حمایت از مستضعف و مقابله با مستکبر است، تأکید کرد: اعتدال‌گرایی در عرصه سیاست داخلی به‌معنی حمایت از آرمان‌های شهدا و انقلاب است، یعنی کسی که نسبت به آرمان‌های نظام و انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری و خون شهدا احساس مسئولیت می‌کند، فرد اعتدال‌گرایی محسوب می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: کسی که در مقابل اشرافی‌گری می‌ایستد و علی‌وار در مقابل آقازاده‌ها ایستادگی می‌کند، فرد اعتدال‌گرایی است. فرد اعتدال‌گرا یعنی فردی که دشمنی و کینه‌ورزی با مؤمنان نداشته و از طرف دیگر با مؤمنان دوستی و با دشمنان، دشمنی کند.
طبیب‌زاده ادامه داد: در عرصه سیاست داخلی حمایت از مستضعفان و مردم محروم روستا و مناطق محروم و کوتاه کردن دست افرادی که به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند و معوقات بانکی دارند، به‌معنی عدالت‌گرایی و اعتدال‌گرایی است.
وی افزود: اعتدالی که دور از عدالت‌خواهی باشد حمایت از مستکبران و زورگویان در داخل و خارج است، لذا کوتاه کردن دست آقازاده‌ها، ویژه‌خواران و رانت‌خواران یعنی اعتدال‌گرایی و عدالت‌طلبی.
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اعتدال به‌معنای جلوگیری از افراط و تفریط است، گفت: افراط و تفریط را اسلام معنی می‌کند و چیزی غیر از آن نداریم. در مباحث فرهنگی اعتدال‌گرایی به‌معنی پاسداری از خون شهدا، امنیت اخلاقی در جامعه و عدم رواج فساد در جامعه است.
طبیب‌زاده با طرح این پرسش که آیا کسی می‌تواند شعار آزاد بودن ماهواره، حمایت از پارتی‌های شبانه و حمایت از آزادی مردم به‌قیمت فساد فرزندان آنها، خود را معتدل بداند، گفت: از دید بنده، شاخص‌های اعتدال‌گرایی یعنی انطباق با مواضع دینی و هرچه این انطباق با مواضع دینی بیشتر باشد، آن فرد معتدل‌تر بوده و خط قرمزهای نظام و انقلاب را حفظ می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: اعتدال‌گرایی یعنی حمایت از مواضع هسته‌ای نظام و حق مسلم جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با آنچه دستاورد علمی در بخش تأسیسات هسته‌ای به دست آورده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: رئیس جمهوری که ادعای اعتدال‌گرایی دارد، باید خود را با خط مقام معظم رهبری سنجیده و مشاهده کند که مقام معظم رهبری در چه زمینه‌ای ایستادگی می‌کند و او نیز به‌تبعیت از رهبری ایستادگی و تندی کند و توجه کند که ایشان در مقابل چه‌کسانی دوستی و خشوع می‌کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet