هدر اصلی
1392/04/11 11:17:55
سرویس فرهنگی
نعمتی با انتقاد از قراردادهای میلیاردی در فوتبال مطرح کرد:

مجلس پیگیر تحقیق وتفحص از معاونت مالی وزارت ورزش وجوانان

عضو فراکسیون ورزش در مجلس، با انتقاد از عقد قراردادهای میلیاردی فوتبال در فصل نقل و انتقالات، گفت: برای اینکه مشخص شود منابع مالی سرسام‌آور قراردادهای میلیاردی فوتبال از کدام منبع تامین می‌شود مجلس تحقیق وتفحص از معاونت مالی وزارت ورزش وجوانان را در دستور کار خود قرار داده است.
مجلس پیگیر تحقیق وتفحص از معاونت مالی وزارت ورزش وجوانان عضو فراکسیون ورزش در مجلس، با انتقاد از عقد قراردادهای میلیاردی فوتبال در فصل نقل و انتقالات، گفت: برای اینکه مشخص شود منابع مالی سرسام‌آور قراردادهای میلیاردی فوتبال از کدام منبع تامین می‌شود مجلس تحقیق وتفحص از معاونت مالی وزارت ورزش وجوانان را در دستور کار خود قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/32031.jpg مجلس,پیگیر,تحقیق,وتفحص,از,معاونت,مالی,وزارت,ورزش,وجوانان Icana

بهروز نعمتی در گفت‌ وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از انعقاد قراردادهای میلیاردی در فوتبال کشور در فصل نقل وانتقالات، گفت: به طور قطع اگر باشگاه‌های ما خصوصی می‌بود و مبالغ قراردادها از جیب مسئولان باشگاه‌ها  پرداخت می‌شد شاهد جابجایی چنین ارقام نجومی در قراردادها نبودیم.

نماینده مردم اسد آباد با بیان اینکه باید مشخص شود منابع مالی سرسام‌آور قراردادهای میلیاردی فوتبال از کدام منبع تامین می‌شود، ادامه داد: مدیران باشگاه‌های دولتی باید پاسخگوی عملکرد خود در بخش تعیین رقم قراردادها باشند زیرا این باشگاه‌ها دولتی بوده و بودجه آنان از بیت‌المال تامین می‌شود بنابراین باید در مقابل هزینه کرد یک ریال از بودجه هایی که به آنان اختصاص داده می ‌شود جوابگو باشند.

وی درباره وجود انتقادات از رقم غیر منطقی قراردادها در فوتبال، تاکید کرد: با توجه به بحث‌هایی که وجود دارد مجلس در تلاش است تا موضوع تحقیق و تفحص از فدراسیون‌های ورزشی را پیگیری کند، در این راستا در گام اول برای مشخص شدن میزان هزینه‌کرد بودجه‌های ورزشی به ویژه در فدراسیون فوتبال تحقیق وتفحص از معاونت مالی وزارت ورزش و جوانان را در دستور کار داریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، ادامه داد: بعضی باشگاه‌ها ورزشی، بودجه‌های هنگفت دولتی دارند به همین علت در فصل نقل و انتقالات به سادگی بازیکنان مورد علاقه خودرا جذب می‌کنند ولی تیم‌های کم درآمد مجبورهستند با همان بضاعتی که دارند در لیگ حضور یابند که این امر به طور حتم کیفیت لیگ را کاهش می‌ دهد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس نهم، بااشاره به اینکه متاسفانه در این سال‌ها تنها  نامی از  خصوصی سازی در برخی باشگاه ها مطرح شده است، افزود: هزینه‌ها در فوتبال زمانی منطقعی می‌شود که بخش دولتی با فوتبال خداحافظی کند.

 

لیگ فوتبال کشور نیمه حرفه‌ای است

 وی ادامه داد: مسئولان فوتبال باید به این نکته مهم توجه کافی داشته باشند که وضعیت لیگ فوتبال ما در شرایط فعلی بحرانی است  و اگر تدابیری برای  تغییر این روند اتخاذ نشود نمی‌توان امید داشت که این لیگ آینده درخشانی داشته باشد.

نعمتی با تاکید بر اینکه لیگ فوتبال ایران نیمه حرفه‌ای است، افزود: ما تنها در رقم قراردادها با فوتبالیست‌ها حرفه‌ای عمل می‌کنیم و این در حالی است ما هنورنمی‌توانیم بلیت مسابقات را با نظم خاصی به فروش برسانیم.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن در مجلس نهم، یاد آور شد: برخی از تیم‌های لیگ‌های فوتبال کشور که به  ظاهر ساختار حرفه‌ای دارند حتی  یک زمین مناسب برای تمرین کردن ندارند به همین علت باید نگاه ما به  نوع هزینه‌کرد در  فوتبال باید چرخش 180 درجه داشته باشد.

 

حضور ناکارآمد دولت در فوتبال بسترساز جولان دلالان ورزشی

نماینده مردم اسد آباد درمجلس نهم، تصریح کرد: حضور ناکارآمد دولت در عرصه ورزش کشور به ویژه فوتبال و نظارت  نامناسب، سبب رواج دلالی در فوتبال شده است.

 عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: حضوردلالان درلیگ به معنای به هم خوردن توازن اقتصادی است زیرا دلالان با سوءاستفاده از زمان کوتاه نقل و انتقالات، مدیران باشگاه‌ها را تحریک می‌کنند که با هر قیمتی که می‌توانند بازیکنان مورد علاقه‌شان را به خدمت بگیرند.

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet