عید سعید غدیرخم
1392/04/10 12:43:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بائوج لاهوتی:

بندر چمخاله 2 میلیون تن ظرفیت تجاری دارد

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: بنادر یکی از قطب‏های مهم اقتصادی کشور هستند که می‏‌توانند با تبادلات کالا با کشورهای همسایه در تقویت اقتصاد از طریق دریا موثر باشند.
بندر چمخاله 2 میلیون تن ظرفیت تجاری دارد نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: بنادر یکی از قطب‏های مهم اقتصادی کشور هستند که می‏‌توانند با تبادلات کالا با کشورهای همسایه در تقویت اقتصاد از طریق دریا موثر باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/703.jpg بندر,چمخاله,2,میلیون,تن,ظرفیت,تجاری,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص روند اجرایی بندر چمخاله گفت: بندر تجاری و تفریحی چمخاله که مصوب دور دوم سفر ریاست جمهوری به گیلان است طی 2 ماه گذشته کلنگ سطحی آن زده شده و تاکنون از روند اجرایی خوبی برخوردار است.
وی دلیل تاخیر اجرای این پروژه را خریداری زمین‏های منطقه عنوان کرد و گفت: مساحت بندر چمخاله 25 هکتار است و همچنین برای اجرای پروژه جرثقیل‏‌هایی از بندرعباس خریداری شده و در حال انتقال به لنگرود است.
نماینده مردم لنگرود درخصوص اعتبار مورد نیاز این پروژه اظهار کرد: اعتبار لازم جهت اجرای فاز اول این پروژه حدود 70 میلیارد تومان پیش‌‏بینی شده است.
لاهوتی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این پروژه از روند اجرایی خوبی برخوردار است اما برای نظارت بیشتر به اداره بندر نیاز است که زیرنظر اداره‏ کل بنادر و دریانوردی استان فعالیت داشته باشد.
وی با بیان اینکه بندر چمخاله 2 میلیون تن ظرفیت تجاری دارد، در خصوص دیگر مزایای این بندر گفت: بندر چمخاله علاوه بر اشتغالزایی می‏‌تواند نقش موثری در توسعه فضای اقتصادی استان داشته باشد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در بخش حمل و نقل، 90 درصد حمل و نقل‏های ما در جاده‏‌ها انجام می‏‌شود، طبق قوانین و اسناد سند چشم‏‌انداز باید حمل و نقل‏‌های دریایی و هوایی افزایش یابد.
لاهوتی افزود: بنابراین بنادر یکی از قطب‏‌های مهم اقتصادی کشور هستند که می‏‌توانند با تبادلات کالا با کشورهای همسایه نظیر آذربایجان و ... در تقویت اقتصاد کشور از طریق دریا موثر باشند.
وی گفت: با توجه به اینکه این طرح به کمک دولت و اداره‏‌ کل بنادر و دریانوردی اجرا می‏‌شود اما مشارکت سرمایه‏‌گذار بخش خصوصی نیز می‏‌تواند نقش موثری در پیشبرد این پروژه داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نماینده مردم لنگرود تاکید کرد: امید است بندر چمخاله با توسعه اقتصاد قوی در کنار بندرانزلی در رفع بیکاری استان و همچنین تبادلات اقتصادی نقش موثری داشته باشد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet