خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/10 16:30:22
سرویس اقتصادی
نوروزی:

آمارها در بخش کشاورزی گم شده است /تناقض آماری آفت بخش کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به اینکه تناقض‌آماری در بخش کشاورزی به آفت تبدیل شده و گویا آمارها دراین بخش گم شده است، گفت: تناقض در ارائه آمار در خصوص میزان خرید تضمینی گندم از سوی وزارتخانه‌های مسئول نشان از نبوداطلاعات صحیح از تولید و مقدارخرید محصولات کشاورزی است.
آمارها در بخش کشاورزی گم شده است /تناقض آماری آفت بخش کشاورزی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به اینکه تناقض‌آماری در بخش کشاورزی به آفت تبدیل شده و گویا آمارها دراین بخش گم شده است، گفت: تناقض در ارائه آمار در خصوص میزان خرید تضمینی گندم از سوی وزارتخانه‌های مسئول نشان از نبوداطلاعات صحیح از تولید و مقدارخرید محصولات کشاورزی است. https://cdn.icana.ir/d/019/30156.jpg آمارها,در,بخش,کشاورزی,گم,شده,است,/تناقض,آماری,آفت,بخش,کشاورزی Icana

رحمت‌الله نوروزی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اعلام مبلغ هزار و 200 تومان برای خرید تضمینی گندم از سوی دولت ذخیره‌سازی این محصول با هدف فروش بهتر در آینده را به دنبال داشته است، افزود: مسئولان با خرید تضمینی گندم به نرخ 1200 تومان در برخی مناطق کشورباعث شد سایر کشاورزان از فروش گندم خود خودداری کنند که این امر سیلوها را خالی کرده است.

نماینده مردم علی‌‌ آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که دپو کردن گندم در انبار‌ها از سوی کشاورزان با هدف کسب سود بیشتر از تولیداتشان ناشی از اقدامات دور از منطق دولت است، تصریح کرد: متأسفانه دولت حتی آمار دقیقی از تولید گندم ندارد چه برسد به میزان خرید تضمینی این محصول که این امر تبعات بدی برای آینده کشور رقم خواهد زد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس،با اشاره به اینکه تناقضآماری  در بخش کشاورزی به آفت تبدیل شده و گویا آمارها دراین بخش گم شده است، گفت: تناقض در ارائه آمار در خصوص میزان خرید تضمینی گندم از سوی وزارتخانه‌های مسئول نشان از نداشتن اطلاعات صحیح از تولید و مقدارخرید محصولات کشاورزی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه آمار‌های ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت جهاد کشاورزی در خصوص میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان تناقض دارد، گفت: وزارت جهاد مدعی است که 12 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده و این در حالی است که وزارت صنعت این حرف را نقض کرده و می‌گوید فقط 2 میلیون تن گندم با نرخ تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی ادامه داد: همکاری بین دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت جهاد کشاورزی برای دوری از آمارهای ضدو نقیض در خصوص میزان خرید محصولات کشاورزی ضروری است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در خصوص میزان تولید و فروش محصولات کشاورزی میزان تناقض در خصوص آمار‌های مربوط به این بخش را کاهش می‌دهد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet