هدر اصلی
1392/04/10 14:19:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مظفر:

یکی از ملاک‌های دولت آینده باید اعتدال در انتخاب نیروها باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آقای روحانی باید بداند شیوه رأی‌آوردن او در آرایش‌های سیاسی به‌نحوی انجام شد که مدیون و مرهون هیچ‌یک از گروه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نیست و بدنه اجتماعی مردم براساس شعارهای آقای روحانی به او رأی دادند.
یکی از ملاک‌های دولت آینده باید اعتدال در انتخاب نیروها باشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آقای روحانی باید بداند شیوه رأی‌آوردن او در آرایش‌های سیاسی به‌نحوی انجام شد که مدیون و مرهون هیچ‌یک از گروه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نیست و بدنه اجتماعی مردم براساس شعارهای آقای روحانی به او رأی دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/20366.jpg یکی,از,ملاک‌های,دولت,آینده,باید,اعتدال,در,انتخاب,نیروها,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حسین مظفر با  اشاره به درخواست رئیس جمهور منتخب برای تعریف واژه "اعتدال" توسط فعالان سیاسی، اظهار داشت: شعار اصلی دولت حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی تدبیر و امید بوده است و طبعاً در فضای تدبیر و امید و اعتدال مردم انتظار دارند که این شعارها تحقق پیدا کند و از افراط و تفریط در کشور جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه یکی از ملاک‌های دولت آینده باید اعتدال در انتخاب نیروها باشد، افزود: استفاده از نیروهای معتدل و معتقد به سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی و رئیس جمهور منتخب از نمونه‌های اعتدال است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعریف دیگر مصادیق اعتدال اظهار داشت: اعتدال در موضع‌گیری‌ها نسبت به مصالح کشور و منافع ملی، پرهیز از هیجان‌گرایی و غوغاسالاری و تصمیم‌گیری بر مرز عقلانیت نیز از دیگر مصادیق عینی اعتدال به شمار می‌رود که انتظار داریم در دولت آینده رعایت شود.

** عدم پذیرش باج‌خواهی‌ها از شرایط دولت اعتدالی است
مظفر در ادامه استقلال رئیس جمهور، عدم وابستگی به جناح‌های مختلف و عدم پذیرش باج‌خواهی‌های دیگران را از جمله شرایط دولت اعتدالی عنوان کرد و افزود: همه جناح‌ها و گروه‌ها و مسئولان کشور باید برای تحقق این مباحث به رئیس جمهور کمک کنند و مطالبات بیش از حد انتظار را مطرح نکنند.
وی در ادامه اظهار داشت: در دولت اعتدال، خواسته‌ها و انتظارات باید متناسب با مقدورات باشد. البته طبیعی است که آرمان‌ها همواره بالاتر از مقدورات هستند، اما باید اولویت‌بندی‌هایی برای حل مشکلات مردم انجام شود و با توجه به نیازهای متعدد مردم و فرصت کمی که وجود دارد، رعایت اولویت در حل مشکلات معیشتی مردم نوعی اعتدال به شمار می‌رود.
نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: همچنین توجه به عدالت، اجرای عدالت و عدالت‌خواهی نوعی توجه به اعتدال است که می‌تواند بخشی از مردم محروم را مورد توجه قرار دهد.
مظفر در خصوص مصادیق افراط و تفریط در دولت‌های گذشته گفت: خودشیفتگی‌های فردی و گروهی، بزرگ‌نمایی‌های بیجا و منطقی نسبت به نزدیکان و کوچک‌نمایی‌های غیرمنصفانه نسبت به دیگران از مصادیق افراط و تفریط طی سال‌‌های گذشته بوده است. در گذشته شاهد بودیم برخی خواسته‌ها با منافع و مصالح ملی تضاد پیدا کرده است و یا برخی خواسته‌ها اولویت نداشته است.

** نباید از نیروهای تند سیاست‌زده استفاده شود
وی ادامه داد: استفاده از نیروهای تند سیاسی نیز از مشکلاتی بوده که در دولت‌های گذشته وجود داشته و لازم است که رئیس جمهور آینده از این مسائل جلوگیری کند. همچنین خود را رئیس جمهور همه مردم ایران دانستن و متعلق بودن به همه از دیگر شاخصه‌های اعتدال است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص شاخصه‌های دولت یازدهم اظهار داشت: آقای روحانی فرصت خوبی در اختیار دارد و در حال حاضر در کشور فضای پرنشاط و پرامیدی به وجود آمده و انتظاراتی را برانگیخته است و همه مردم انتظار دارند که دولت یازدهم بر مرز اعتدال، اخلاق، عقلانیت و تدبیر حرکت و از نیروهای معتدل و توانمند همه جناح‌ها استفاده کند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: البته نیروهای دولت آینده باید سیاست‌های رئیس جمهور منتخب را قبول داشته باشند و بتوانند با او کار کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم انتظار دارند که دولت آینده موضوع معیشت، اشتغال و رونق تولید را در اولویت اقدامات خود قرار دهد، گفت: انتظار است که دولت آقای روحانی با بهره‌گیری درست از نخبگان و استفاده از نیروهای توانمند در جایگاه مناسب و بدون باج دادن به گروه‌های مختلف و با استقلال تصمیم‌گیری کند و لذا به نظر می‌رسد با توجه به ویژگی‌های حجت‌الاسلام روحانی او بتواند این موارد را دنبال کند و با اولویت‌بندی امور، شعار دولت تدبیر و امید را محقق کند.
نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در روزهای اخیر تلاش زیادی می‌شود تا رئیس جمهور منتخب را به گروه‌های اصلاح‌طلب یا اصول‌گرا منتسب کنند، گفت: بالاخره رأی مردم به رئیس جمهوری تعلق گرفته و مردم به او اعتماد کردند و طبیعی است همه انسان‌هایی که از عقلانیت و دموکراسی برخوردارند، باید این موضوع را بپذیرند و از فرد منتخب مردم حمایت کنند و این وجه طبیعی کار است.

** روحانی مدیون گروه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نیست
مظفر تأکید کرد: اگر عده‌ای بخواهند رئیس جمهور منتخب مردم را مصادره کنند و از خود بدانند و بر اساس همین حرف‌ها بخواهند از او باج‌خواهی و یا سهم‌خواهی کنند، درست نیست و آقای روحانی باید بداند شیوه رأی آوردن او در آرایش‌های سیاسی به‌نحوی انجام شد که مدیون و مرهون هیچ‌یک از گروه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نیست و بدنه اجتماعی مردم براساس شعارهای آقای روحانی به وی رأی دادند و جاذبه‌ای برای آنها به وجود آمد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با اشاره به اینکه در زمان انتخابات امیدی در دل مردم ایجاد شد، اظهار داشت: مردم در آن زمان احساس کردند رأی دادن به آقای روحانی می‌تواند وفاق و آرامش عمومی ایجاد کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet