هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شیخ الاسلام:سیاست خارجی باید در وزارت امورخارجه متمرکز شود

رویکردهای موازی در سیاست خارجی، وزارت امورخارجه را تضعیف کرد

سرویس سیاسی
مدیر کل امور بین الملل مجلس با اشاره به اینکه تکه‌تکه کردن سیاست خارجی و سپردن هر بخش از آن به فرد یا دستگاهی دیگر رویکرد درستی نبود، گفت: برنامه‌های موازی در سیاست خارجی عامل تضعیف جایگاه وزارت امورخارجه شد.
سه‌شنبه 11 تیر 1392 ساعت 09:01
رویکردهای موازی در سیاست خارجی، وزارت امورخارجه را تضعیف کرد مدیر کل امور بین الملل مجلس با اشاره به اینکه تکه‌تکه کردن سیاست خارجی و سپردن هر بخش از آن به فرد یا دستگاهی دیگر رویکرد درستی نبود، گفت: برنامه‌های موازی در سیاست خارجی عامل تضعیف جایگاه وزارت امورخارجه شد. http://cdn.icana.ir/d/019/36662.jpg رویکردهای,موازی,در,سیاست,خارجی،,وزارت,امورخارجه,را,تضعیف,کرد Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت تقویت جایگاه وزارت امورخارجه در دولت گفت: سیاست خارجی باید در وزارت امورخارجه متمرکز شود زیرا رویکردهای موازی در این حوزه، باعث تضعیف قدرت و امنیت ملی کشور و ارتباطات خارجی خواهد شد.

مدیر کل امور بین الملل مجلس افزود: طبق قانون، هر وزیری در برابر وظایف خود مکلف است و باید پاسخگو باشد و وزیر یا رییس جمهور نمی‌تواند مسئولیت‌های خود را به فرد یا دستگاه دیگری واگذار کند.

وی با تاکید بر اینکه تکه‌تکه کردن سیاست خارجی  و سپردن هر بخش از آن به فرد یا دستگاهی دیگر رویکرد درستی نبود، ادامه داد: در مسائلی که به امنیت ملی در سطح کلان و سیاست‌های راهبردی نظام مربوط می‌شود، امور به شورای عالی امنیت ملی واگذار شد ولی در سایر موضوعات،‌ وزارت خارجه باید دارای اختیار عمل باشد.

شیخ الاسلام تصریح کرد: کشورهای دیگر در ارتباط با ایران باید وزیر امور خارجه را به عنوان مرجع رسمی در مذاکرات بین‌المللی و سیاسی تلقی کنند و اگر غیر از این باشد، رویکرد اشتباهی مدنظر قرار گرفته است.

وی یادآور شد: یکپارچه بودن سیاست خارجی به نفع کشور است؛ بنابراین، واگذاری قسمت‌هایی از این حوزه به بخش‌های دیگر موجب کاهش قدرت تاثیرگذاری آن خواهد شد.

مدیر کل امور بین الملل مجلس با اشاره به اینکه قانون، وزیر امور خارجه را مسئول سیاست خارجی می‌داند، بیان کرد: وزیر خارجه به عنوان مسئول امور سیاست خارجی نباید اجازه دهد این حوزه از حیطه نظارتی او خارج شود؛ باید بایستد و برای داشتن اختیارات خود مبارزه کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000