عید سعید غدیرخم
1392/04/10 15:03:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیلو :

بستر لازم برای تولید خودرو مطابق با استاندارد یورو 4 در خودروسازی‌ها وجود ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اعلام آمادگی شرکت نفت مبنی بر توزیع سوخت یورو ۴ در جایگاه‌های سوخت کشور، گفت: تردید دارم بستر لازم برای تولید خودرو مطابق با استاندارد یورو ۴ به معنای واقعی در خودروسازی‌های کشور وجود داشته باشد.
بستر لازم برای تولید خودرو مطابق با استاندارد یورو 4 در خودروسازی‌ها وجود ندارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اعلام آمادگی شرکت نفت مبنی بر توزیع سوخت یورو 4 در جایگاه‌های سوخت کشور، گفت: تردید دارم بستر لازم برای تولید خودرو مطابق با استاندارد یورو 4 به معنای واقعی در خودروسازی‌های کشور وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/5794.jpg بستر,لازم,برای,تولید,خودرو,مطابق,با,استاندارد,یورو,4,در,خودروسازی‌ها,وجود,ندارد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ "علی علیلو" نماینده مردم شبستر در مجلس درباره افزایش 3 میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی به دلیل مطابقت تولید این خودروها با استاندارد یورو 4، اظهار داشت: پیاده‌سازی استاندارد یورو 4 در خودروهای داخلی مستلزم هزینه است که طبیعتا این هزینه بر قیمت خودروها تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه افزود: به جهت گفته‌ها و ادعای مدیران خودروسازی کشور مبنی بر اینکه آن ها در آستانه ضرر، تولیدات خود را به فروش می‌رسانند لذا اگر بخواهند هزینه پیاده‌سازی استاندارد یورو 4 بر تولیدات داخلی را نیز خود متقبل شوند قطعا با این هزینه، متضرر اصلی خواهند بود مگر اینکه این هزینه را در قیمت تمام شده خودروها در نظر بگیرند.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی کشور در ادامه تصریح کرد: قطعا با آنالیز قیمتها در اولین فرصت، افزایش قیمت خودروهای داخلی به دلیل انطباق آنها با استاندارد یورو 4 را بررسی خواهیم کرد تا به این سوال پاسخ داده شود که آیا افزایش قیمت خودروها اقدام درستی بوده یا خیر.

علیلو در ادامه تصریح کرد:  تردید دارم بستر لازم برای اینکه خودروسازان بتوانند خودروهای خود را با استاندارد یورو 4 مطابقت دهند در خودروسازی کشور وجود داشته باشد، به طور مثال خودروسازان ما یک زمان مدعی نصب سیستم  ترمز ABS  روی خودروهای داخلی بودند، اما ما در حال‌حاضر این سیستم را در ماشین‌های دیگر هم می‌بینیم و در خودروهای داخلی هم می‌بینیم!

عضو کمیسیون صنایع و معادن با تاکید بر اینکه بحث یورو 4 یک بحث ضروری است که کشور باید به آن سمت برود، ادامه داد: خیلی از مشکلات کنونی کشور در حوزه آلایندگی‌ها ناشی از استانداردهای پایین است که به حمدالله شرکت نفت در تولید و توزیع بنزین یورو 4 اعلام آمادگی کرده ولی خودروسازی کشور آماده نیست.

وی اظهار داشت: بنده بعید می‌دانم زیرساخت‌های لازم در خودروسازی کشور برای مطابقت خودروها با استاندارد یورو 4 به معنای واقعی و نه سمبل کاری که بتواند تولیداتش را با بنزین یورو 4 مطابقت دهد وجود داشته باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،نماینده مردم شبستر با تاکید بر اینکه از نظر علمی کشوری هستیم که دستاوردهای هسته‌ای، فضایی، نانو و علوم طب خود را با تکیه به دانشمندان جوانش کسب کرده‌ایم، اظهار داشت: قطعا این دانش و ظرفیت نیز در کشور وجود دارد، منتها مدیریت‌ها ضعف دارند که نمی‌توانند از این ظرفیت علمی کشور در حوزه مربوطه خودشان استفاده کنند.

گفتنی است؛ بر اساس اعلام آمادگی شرکت نفت برای توزیع بنزین یورو 4 در جایگاه‌های سوخت کشور، قیمت‌های جدید خودروهای تولیدی با این استاندارد روز گذشته با 3 میلیون تومان افزایش قیمت اعلام شد.

انتهای پیام/   
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet