هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عیسی‌زاده با تاکید بر پایان یافتن مهلت 5 ساله قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران:

ادامه کار سازمان مدیریت بحران مشروعیت ندارد

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه مهلت 5 ساله قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشوری به اتمام رسیده است، گفت: به نظر می‌رسد مسئولان مدیریت بحران فراموش کرده‌اند که اصلا چنین قانونی برای آنها وجود داشته و پایان خرداد ماه آخرین فرصت فعالیت قانونی این سازمان بوده است.
سه‌شنبه 11 تیر 1392 ساعت 09:48
ادامه کار سازمان مدیریت بحران مشروعیت ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر اینکه مهلت 5 ساله قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشوری به اتمام رسیده است، گفت: به نظر می‌رسد مسئولان مدیریت بحران فراموش کرده‌اند که اصلا چنین قانونی برای آنها وجود داشته و پایان خرداد ماه آخرین فرصت فعالیت قانونی این سازمان بوده است. http://cdn.icana.ir/d/019/22728.jpg ادامه,کار,سازمان,مدیریت,بحران,مشروعیت,ندارد Icana

مهدی عیسی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشوری در سال 87 در کمیسیون اجتماعی مطابق اصل 85 قانون اساسی تصویب شد، افزود: بر این اساس مقرر شد این قانون مانند قانون مدیریت خدمات کشوری به مدت 5 سال به صورت آزمایشی اجرا شود که این فرصت در خرداد ماه امسال به پایان رسید.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در حال حاضر ادامه کار سازمان مدیریت بحران مشروعیت ندارد، ادامه داد: ضرورت داشت مسئولان سازمان مدیریت بحران مدت قانونی فعالیت خود را تمدید می‌کردند یا اینکه در شرایط فعلی برای ایجاد قانونی دایمی‌، لایحه‌ای ارایه کنند تا بعد از بررسی در کمیسیون اجتماعی برای طرح در صحن علنی آماده و به تصویب برسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه تاکنون هیچ لایحه‌ای برای ادامه فعالیت سازمان مدیریت بحران از سوی دولت نیامده و حتی مسئولان مربوطه این سازمان نیز تلاشی برای تمدید مهلت قانونی این سازمان نمی‌کنند، تصریح کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری نیز دچار همچین مشکل شده که هم این مهم و هم مهلت قانونی فعالیت سازمان مدیریت بحران در کارگروه اداری و استخدامی کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است.

 

 طرح مجلس برای تعیین تکلیف فعالیت سازمان مدیریت بحران

وی، از تلاش نمایندگان برای تهیه طرحی درباره قانون سازمان مدیریت بحران خبر داد وافزود: کمیسیون اجتماعی سعی دارد که در این طرح یا قانون سازمان مدیریت بحران را تمدید کند یا برای دایمی‌شدن قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران سازوکار جدیدی را در نظر گیرد و با آماده‌سازی این طرح، آن را برای اعلام وصول به هیات رئیسه مجلس تقدیم کند.

عیسی‌زاده، یادآور شد: وقتی قانونی به مدت 5 سال به تصویب می‌رسد مسئولان سازمان مربوطه باید در این مدت نقاط ضعف و قوت را مورد بررسی قرار دهند و تا قبل از پایان 5 سال برای تعیین تکلیف فعالیت سازمان خود، پیشنهادات خود را در قالب لایحه به مجلس ارایه دهد؛ کمیسیون مربوطه روی آن کار می‌کند تا بعد از آماده‌سازی آن را به صحن علنی بفرستد تا به قانونی دایمی تبدیل شود که متاسفانه این پروسه‌ در مورد سازمان مدیریت بحران اتفاق نیفتاد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می‌رسد مسئولان مدیریت بحران فراموش کرده‌اند که قانونی 5 ساله برای آنها وجود داشته و پایان خرداد ماه آخرین فرصت قانونی این سازمان بوده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000