عید سعید غدیرخم
1392/04/11 10:22:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورابراهیمی:

دولت یازدهم به عنوان یک دولت معتدل سعی در حل مشکلات کند

نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به افراط و تفریط‌های دولت‌های گذشته، تاکید کرد:‌ دولت یازدهم باید افراط‌هایی که در دولت‌های پیشین وجود داشته است، بررسی و به عنوان یک دولت معتدل سعی در حل مشکلات کند.
دولت یازدهم به عنوان یک دولت معتدل سعی در حل مشکلات کند نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به افراط و تفریط‌های دولت‌های گذشته، تاکید کرد:‌ دولت یازدهم باید افراط‌هایی که در دولت‌های پیشین وجود داشته است، بررسی و به عنوان یک دولت معتدل سعی در حل مشکلات کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22270.jpg دولت,یازدهم,به,عنوان,یک,دولت,معتدل,سعی,در,حل,مشکلات,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی، با اشاره به عملکرد دولت‌‌های نهم و دهم گفت:‌ در دولت آقای احمدی‌نژاد یک تفاوت در عملکرد 8 ساله شاهده بودیم و دولت وی تنها دولتی بود که ظرف مدت چند سال دچار افراط و تفریط شدید شد. در ابتدای این دوره شاهده بودیم که مسائلی چون ساده‌زیستی و تمکین از قانون و تبعیت از فرمان رهبری در عملکرد دولت مشهود بود، اما سپس تغییر عمده‌ای در رفتار دولت بوجود آمد.
وی با اشاره به عملکرد دولت اصلاحات اظهار داشت:‌ در حوزه فرهنگی در دولت اصلاحات شاهد تساهل و تسامح در قبال انحرافات بودیم. در این دولت با تساهل و تسامحی که صورت گرفت بعضی از مبانی و ارزشهایی که جزو چارچوب نظری امام و رهبری بود مورد تعرض قرار گرفت و سبب شد فساد در این حوزه به خاطر تساهل و تسامح بوجود بیاید.
نماینده مردم کرمان با انتقاد ازعملکرد سیاست خارجی دولت اصلاحات اظهار داشت:‌ در حوزه سیاست خارجی شرایطی که بتوانیم با حفظ عزت، عقلانیت و حکمت در راستای مبانی اصولی کشور پیش برویم به دلیل اینکه درصدد اعتماد سازی بودیم، دچار خدشه شد. در مقابل، این رویکرد شرایطی را بوجود ‌آورد که سبب ایجاد زیاده‌خواهی دشمن شد و عملا ما از احقاق حقوق ملت ایران در حوزه سیاست خارجی فاصله گرفتیم.
پورابراهیمی با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت اصلاحات افزود:‌ در حوزه اقتصادی شرایطی در دولت اصلاحات بوجود آمد که به سبب اینکه اولویت این دولت توسعه فضای سیاسی کشور بود، کمترین توجه به توسعه زیرساخت‌های داخلی صورت گرفت. همین موضوع به جهت اینکه ما نتوانستیم متناسب با رشد جمعیت، نیازهای کشور و شاخص‌های کلان برنامه‌ای که تعریف شده بود،‌ زیرساخت‌های لازم را بوجود بیارویم، نتوانستیم در سال‌های بعد به هدف گذاری‌های خود برسیم.
وی تصریح کرد:‌ متاسفانه چون اولویت کشور در دولت اصلاحات توسعه سیاسی بود، حوزه اقتصاد از سرفصل  فعالیتهای دولت خارج شد و فعالیت اقتصادی به کمترین حد خود در این دولت رسید.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به رویکرد عدالت محور دولت نهم گفت:‌ ما در اوائل شاهد وقوع اتفاقات خوبی در کشور بودیم که طرح‌هایی چون طرح سهام عدالت، مسکن مهر و حضور دولتمردان در دورترین مناطق کشور از این نوع فعالیت ها بود، اما  رفته رفته عملکرد بد دولت سبب شد که همین نفاط قوت‌ها به ضعف دولت تبدیل شد. به عنوان مثال دولت سعی کرد که با طرح سهام عدالت سایه خود را در شرکتهای دولتی حفظ کند و از اجرای اصل 44 که دولت را ملزم به خصوصی سازی می کرد،‌ خودداری کند.
پور ابراهیمی با اشاره به عملکرد سیاست خارجی دولت‌های دهم و نهم تصریح کرد:‌ درحوزه سیاست خارجی علی‌رغم عملکرد مثبت و مقتدارنه ای که در 4 سال دولت نهم داشتیم، درسالهای بعد با گفتمان متفاوتی در دولت دهم مواجه شدیم که این گفتمان به جای کمک به حل مطالبات ما در حوزه سیاست خارجی، این حوزه را دچار اشکالاتی کرد.
وی نیروی انسانی را سرمایه کشورمان دانست و افزود:‌ یکی از کارهای خوبی که در دولت آقای احمدی‌نژاد انجام شد استفاده از نیروهای جوان بود؛ البته این موضوع به سمتی متمایل شد که ما در زمینه استفاده ازتجربه نیروهایی که می‌توانستند موثر باشند غفلت کردیم. مخصوصا در سالهای آخر دولت به سمت یک گروه خاصی حرکت کرد و همین موضوع سبب شد که به جای اینکه دولت و مجلس با یکدیگر تعامل داشته باشند؛ تقابل بین این دو قوه ایجاد شود و خروجی آن این شد که دولت در اجرای امور دچار مشکل شود.
نائب رئیس کمسیون اقتصادی مجلس ادامه داد:‌ لجاجتی که در این زمینه ایجاد شد و سبب شد تا برخی از افراد در برخی منصب ها ابقا شوند، فضای تعاملی میان دولت و مجلس را مخدوش کرد و در بعضی از مواردی که دولت موظف بود با مجلس تعامل داشته باشد، این موضوع موجب ایجاد خدشه در روابط این دو قوه شد.
پورابراهیمی با بیان اینکه رئیس جمهور در زمینه عدم تعامل منطقی با مجلس دچار اشتباه فاحش شد، تصریح کرد: آقای احمدی‌نژاد با ذهنیت غلطی که داشت، تلاش می کرد که افکار خود را در کشور دیکته کند، فارغ از اینکه دیگران هم به عنوان بخشی از نظام جمهوری اسلامی ایران حق اظهار نظر دارند و باید با آنها در زمینه اداره امور تعامل صورت گیرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در پایان با بیان اینکه دولت یازدهم باید در فعالیت خود به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توجه کند،‌ خاطر نشان کرد:‌ همانطور که رهبری بیان کردند که دولت بعدی محاسن دولت فعلی را حفظ کند و معایب آن را اصلاح کند، دولت نیز باید به همین صورت عمل کند. در اینجا دولت یازدهم می‌بایست محدودیت‌ها و یا افراط‌هایی که در دولت‌های پیشین وجود داشته است مورد بررسی قرار دهد و در آینده به عنوان یک دولت معتدل در زمینه رفع مشکلات اقدام کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet