هدر اصلی
1392/04/11 10:32:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حجت‌الاسلام طاهری:

مهمترین اولویت‌های دولت باید این باشد که مبتنی بر قانون عمل کند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به افراط و تفریط‌هایی که در سینمای کشور در دولت‌های گذشته صورت گرفت، گفت: دولت‌های گذشته هر یک در زمینه سینما به گونه دیگری عمل کردند و این موضوع سبب شد که سینما مسیر درست خود را طی نکند.
مهمترین اولویت‌های دولت باید این باشد که مبتنی بر قانون عمل کند سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به افراط و تفریط‌هایی که در سینمای کشور در دولت‌های گذشته صورت گرفت، گفت: دولت‌های گذشته هر یک در زمینه سینما به گونه دیگری عمل کردند و این موضوع سبب شد که سینما مسیر درست خود را طی نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/13645.jpg مهمترین,اولویت‌های,دولت,باید,این,باشد,که,مبتنی,بر,قانون,عمل,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام سید علی طاهری، با بیان اینکه قانون‌گرایی سبب جلوگیری از افراط و تفریط می‌شود، گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های دولت باید این باشد که مبتنی بر قانون عمل کند.
وی با بیان اینکه روحانی در حوزه فرهنگ باید نگاه اعتدال‌گرایانه را تعریف کند، گفت:‌ انتظاری که از دولت یازدهم می رود این است که با توجه به قانون پنج ساله‌ توسعه و چشم‌انداز 20 ساله مسیر فرهنگی کشور را تبیین کند. اگر این‌چنین حرکت کند به نظر می‌رسد می‌تواند موفق باشد.
نماینده مردم گرگان در مجلس با اشاره به ضعف فرهنگی دولتهای گذشته، تصریح کرد:‌ ضعف عمده دولت‌های گذشته در حوزه فرهنگ این بوده است که یک برنامه مدون در این حوزه وجود ندارد و هر وزیری که در این حوزه وارد شده، مطابق میل خود عمل و بر اساس سلایق خودش امور فرهنگی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است و برنامه مدونی در این زمینه نبوده است که در طول سالیان در یک مسیر مشخص حرکت کنیم.
طاهری با اشاره به مبحث مهندسی فرهنگی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: ‌اگر ما فرهنگ را یک بنا در نظر بگیریم، مهندسی فرهنگی به این معناست که هر دولتی که می‌‌آید باید بخشی‌ از این بنا را بسازد و این نباشد که اساس و برنامه دولت گذشته را زیر سوال ببرد و دوباره بنای دیگری را بنیان کند.
وی افزود: متاسفانه در دولت‌های پیشین این مساله صورت گرفته است و دولت‌ها از صفر رویکرد دیگری را نسبت به دولت گذشته در پیش گرفت. مهندسی فرهنگی به این معناست که ازآنجایی که بر اساس اصول و برنامه‌های نظام کاری پیش رفته است، دولت بعدی که سکان هدایت امور را در دست  گرفته، کار خود را شروع کند.
سخنگوی فرهنگی مجلس با بیان اینکه از دولت یازدهم این انتظار وجود دارد که به مساله مهندسی فرهنگی توجه کند، گفت:‌ انتظاری که از دولت یازدهم می‌رود این است که یک برنامه مدون فرهنگی را طراحی و ضعف‌هایی که در دوره‌های قبل شاهد بودیم را مترفع سازد و نقاط قوت این دولت‌ها را ادامه دهد.
طاهری در ارتباط با افراط و تفریط‌هایی که در بخش سینمای کشور در دولت‌های گذشته صورت گرفت، تصریح کرد: دولت‌های گذشته هر یک در زمینه سینما به گونه دیگری عمل کردند و این موضوع سبب شد که سینما مسیر درست خود را طی نکند و بسیاری از ضدارزش‌ها در سینمای ایران به تصویر کشیده شود.
وی با اشاره به عملکرد دولت کارگزاران و اصلاحات در بخش سینما تصریح کرد: در دولت کارگزاران در زمینه ورود افکار ضدارزشی به سینما مقابله نشد و متاسفانه در دولت اصلاحات این مساله تشدید شد و حتی به موارد غیر ارزشی در سینما بها داده شد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عملکرد دولت نهم در بخش سینما افزود: در ابتدای شروع کار آقای احمدی‌نژاد به سینمای ارزشی توجهی صورت گرفت، اما از اواخر کار دولت نهم و در دولت دهم باز ما شاهد این بودیم که فیلم‌هایی مجوز اکران گرفت که جزو فیلم‌های منحرف شناخته ‌می‌شدند و سالها به این فیلم‌ها مجوز داده نمی‌شد./
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام طاهری در پایان با بیان اینکه دولت آینده باید از ترویج افکار ضد ارزشی در سینما جلوگیری کند،‌ تصریح کرد:‌ شیوه کار اعطای مجوز به فیلم‌ها که در دولت‌های پیشین با اشکال عمده‌ای روبرو بود، باید در دولت یازدهم تغییر کند و در جهت ترویج ارزشهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در سینما باید سیاست‌گذاری صورت گیرد.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet