خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/11 10:40:27
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسن‌پور:

بانک مرکزی هر چه سریعتر نرخ ارز را تعیین کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم تسریع بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز، گفت که باید با تثبیت نرخ، اعتماد عمومی را به بازار ارز باز گرداند.
بانک مرکزی هر چه سریعتر نرخ ارز را تعیین کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم تسریع بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز، گفت که باید با تثبیت نرخ، اعتماد عمومی را به بازار ارز باز گرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/13887.jpg بانک,مرکزی,هر,چه,سریعتر,نرخ,ارز,را,تعیین,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ شهباز حسن‌پور اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه 92، بانک مرکزی مسئول تعیین نرخ ارز در کشور شناخته شده است و با توجه به ابلاغ این قانون از سوی رییس‌جمهور به دستگاه‌های ذیربط، تثبیت نرخ ارز و تک نرخی شدن نرخ ارز از جمله وظایف رییس کل بانک مرکزی است.
وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر افزود: این وضعیت برای یک کشور مهم در منطقه به هیچ عنوان به صلاح نیست زیرا حس عدم اعتمادی که در بحث اقتصاد حاکم شده، وضعیتی نامشخص و نامطمئن را برای تجار ایجاد کرده است.
نماینده مردم سیرجان در مجلس یادآور شد: ما باید اعتماد عمومی را در رابطه با نرخ ارز و تثبیت نرخ برگردانیم تا تجار بتوانند برای واردات و صادرات کالا تصمیم‌گیری کنند.
حسن‌پور خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی که نرخ ارز هر روز نوسان داشته باشد به صلاح کشور نیست و موجب بی‌ثباتی اقتصاد کشور است. در واقع این یک بلاتکلیفی است که به اقتصاد کشور آسیب می‌زند بنابراین رییس کل بانک مرکزی باید هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون اقدام کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی باید دلار را حداقل دو هزار و 500 تومان قیمت‌گذاری کند، تصریح کرد: در حال حاضر قیمت‌های موجود در بازار بر اساس دلار سه هزار تومانی است لذا تعیین این قیمت برای دلار هیچ افزایش قیمتی در پی ندارد بلکه موجب کاهش قیمت‌ها هم می‌شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی در پایان ابراز عقیده کرد: آنچه در سال گذشته به عنوان دلار 1226 تومانی مطرح بود، رانتی بود که در اختیار عده‌ای خاص قرار گرفت و آنها با استفاده از این رانت یک شبه میلیاردر شدند اما ارز سه هزار و 500 تومانی تحویل مردم دادند و تجار هم در حال حاضر بر اساس دلار بیش از سه هزار تومان کالا را محاسبه می‌کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet