ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/12 10:06:08
سرویس اقتصادی
پاپی‌زاده با انتقاد از ارائه آمار‌های متناقض و دور از واقعیت در بخش کشاورزی:

وزارت جهاد کشاورزی آمار دقیقی از میزان تولید گندم ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تأکید بر اینکه آمار‌های ارائه شده از سوی مسئولان در خصوص میزان تولید گندم و مقدار خرید تضمینی آن از سوی دولت با یکدیگر متناقض است،گفت: تا زمانی که آمار دقیقی از تولید محصولات کشاورزی نداشته باشیم نمی‌‌توانیم در خصوص میزان خرید این محصولات حرفی زد.
وزارت جهاد کشاورزی آمار دقیقی از میزان تولید گندم ندارد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تأکید بر اینکه آمار‌های ارائه شده از سوی مسئولان در خصوص میزان تولید گندم و مقدار خرید تضمینی آن از سوی دولت با یکدیگر متناقض است،گفت: تا زمانی که آمار دقیقی از تولید محصولات کشاورزی نداشته باشیم نمی‌‌توانیم در خصوص میزان خرید این محصولات حرفی زد. https://cdn.icana.ir/d/019/22220.jpg وزارت,جهاد,کشاورزی,آمار,دقیقی,از,میزان,تولید,گندم,ندارد Icana

عباس پاپی‌‌زاه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ارائه آمار‌های متناقض از سوی وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در خصوص خرید تضمینی گندم از کشاورزان، افزود:میزان خرید تضمینی گندم اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت که در حدود 2 میلیون تن بوده با واقعیت‌ها همخوانی بیشتری دارد وتناقض در ارائه آمار ازمیزان تولید و خرید تضمینی محصولان نشان از عدم هماهنگی و اطلاعات  وزارت‌خانه‌ها از یکدیگر دارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در صورت صحت آمار‌های ارائه شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص خرید تضمینی گندم ما در حال حاضر باید صادر کننده این محصول باشیم، افزود: متأسفانه نبود آمارهای دقیق از میزان تولید وابستگی به واردات را برای تأمین نیاز داخل رقم زده است.

وی با انتقاد از نبود آمار‌های مربوط به بخش کشاورزی اعم از میزان تولید در زمان وزارت خلیلیان، تصریح کرد: تا زمانی که آماری تولید نداشته باشیم چگونه می‌‌توانیم در خصوص میزان خرید محصولات حرف بزنیم؟

پاپی‌زاده با بیان اینکه فائو هر ساله مقدار تولید گندم را از وزارت جهاد کشاورزی در کشور‌های مختلف جویا می‌شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی ایران نیز هر ساله رقمی را اعلام کرده و سپس آن را معیار استناد خود قرار می‌دهد که این فاجعه بخش کشاورزی است.

نماینده مردم دزفول در مجلس، با بیان این مطلب که نبود آمار دقیق از میزان تولید در زمان وزارت خلیلیان دامن بخش کشاورزی را گرفته است، افزود: کشاورزان کشور در سال‌های اخیر به دلایل مختلف که مهمترین آن‌ها ضعف مدیریت است دچار ضرر و زیان‌های مختلف شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet