هدر اصلی
1392/04/11 11:38:22
سرویس اقتصادی
بیاتیان با تایید افزایش سرمایه‌گذاری در دولت‌های نهم و دهم در بخش صنعت و معدن:

افزایش سرمایه‌گذاری به کام تولیدو صنعت شیرین نبود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش های صنعت و معدن در دولت های نهم و دهم افزایش یافته است، گفت: اما به دلیل سیاست ها و جهت گیری های غلط در بخش صنعت و تولید عملا شیرینی این سرمایه گذاری را در فضای تولید و رونق اقتصادی مشاهده نکرده ایم.
افزایش سرمایه‌گذاری به کام تولیدو صنعت شیرین نبود عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش های صنعت و معدن در دولت های نهم و دهم افزایش یافته است، گفت: اما به دلیل سیاست ها و جهت گیری های غلط در بخش صنعت و تولید عملا شیرینی این سرمایه گذاری را در فضای تولید و رونق اقتصادی مشاهده نکرده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/21187.jpg افزایش,سرمایه‌گذاری,به,کام,تولیدو,صنعت,شیرین,نبود Icana

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر افزایش 6 برابری سرمایه گذاری در دولت های نهم و دهم نسبت به دولت های قبل از آن تصریح کرد: در افزایش سرمایه گذاری در این دوره شکی نیست اما به دلیل سیاست ها و جهت گیری‌های غلط در بخش صنعت و تولید عملا شیرینی این سرمایه گذاری را در فضای تولید و رونق اقتصادی مشاهده نکرده ایم.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی افزود: شاید اصلی ترین دلیل آن اجرای ناقص هدفمندی و در کنار آن تحریم ها بود که در سال گذشته علیه صنعت  کشور اعمال شد و طی روزهای آینده نیز شدید تر خواهد شد.
وی با تایید افزایش سرمایه گذاری در دولت نهم و دهم اضافه کرد: اما میزان تولید کشور با این حجم سرمایه گذاری قابل قبول نیست و سیاست‌گذاری های کشور، چگونگی نگاه به صنعت در استان‌های مختلف غلط بوده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه سیاستگذاری‌ها در بخش صنعت بر اساس تولیدات بومی نبوده است، ادامه داد: شاید یکی از دلایل رکود در بخش صنعت این بوده که یک سیاست مدون در این زمینه نداشته ایم.
بیاتیان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اختصاص 9 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بخش صنعت و معدن تا پایان سال جاری که روز گذشته از سوی فرزین در مراسم روز صنعت و معدن مطرح شد، ادامه داد: در حال حاضر پرداخت 6 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی که حدود 53 میلیارد دلار موجودی این صندوق است به بخش صنعت و معدن آغاز شده است.
وی افزود: اگر سیاست های اتخاذ شده در بخش صنعت و معدن مانند گذشته باشد و سیاسیون برای صنعت تصمیم گیری کنند نباید به اختصاص 9 هزار میلیارد تومان به بخش های صنعت و معدن خوش بین باشیم اما اگر متخصصان امر با سیاستگذاری صحیح این اعتبار را اختصاص دهند می توان به پرداخت این اعتبار امیدوار بود.
این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: امیدواریم این اعتبارات بتواند در راستای سیاستی که مد نظر مجلس است و فضای تولید و صنعت ما نیاز دارد، به بخش صنعت و معدن اختصاص یابد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان درباره میزان تخصیص 9 هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن از محل صندوق نوسعه ملی خاطرنشان کرد: این میزان می تواند در حد درمان مقطعی برای بخش صنعت موثر باشد، به دلیل اینکه فضای تولید  بسیار بیش از این میزان نیاز به سرمایه گذاری و حمایت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet