خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/15 08:24:05
سرویس فرهنگی
بشیری:

کمبود سوخت در قطار بازی‌های رایانه‌ای

عضو کمیسیون آموزرش وتحقیقات مجلس، گسترش تولید بازی‌های رایانه‌ای غربی را نگران کننده خواند و گفت: کاهش ۹۰ درصدی بودجه بازی‌های رایانه‌ای در بودجه سال جاری به طور قطع نبض توسعه فرهنگی کشور را کند می‌کند.
کمبود سوخت در قطار بازی‌های رایانه‌ای عضو کمیسیون آموزرش وتحقیقات مجلس، گسترش تولید بازی‌های رایانه‌ای غربی را نگران کننده خواند و گفت: کاهش 90 درصدی بودجه بازی‌های رایانه‌ای در بودجه سال جاری به طور قطع نبض توسعه فرهنگی کشور را کند می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3714.jpg کمبود,سوخت,در,قطار,بازی‌های,رایانه‌ای Icana

فرهاد بشیری درگفت‌ وگو با خبرنگارفرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کاهش بودجه بازی‌های رایانه‌ای تا 90 درصد به طور حتم می‌تواند ما را از گردونه رقابت‌های بازار جهانی در تولید این محصولات فرهنگی خارج کند، افزود: زمانی که دنیای استکبار به دنبال تسخیر ذهن کودکانمان است نباید با دست خودمان مسیر برای بسط تولیدات غربی را در کشور باز کنیم.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای به لحاظ جذابیتی که برای نسل نوجوان دارند می‌توانند ابزاری برای توسعه بسیاری از فضایل اخلاقی و اجتماعی باشند، افزود: متاسفانه کاهش بودجه  بنیاد ملی بازی‌های یارانه ای، طراحان بازی‌های رایانه‌ای را با بحران مالی روبرو کرده است.

وی گسترش تولید بازی‌های رایانه‌ای غربی را نگران کننده خواند وافزود: بازی‌های رایانه‌ای ایرانی از سطح کیفی مناسبی برخوردار هستند و با شخصیت‌پردازی  فرهنگی  و ساختار داستانی  مطابق با فرهنگ ایرانی- اسلامی ما می توانند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را در میان نوجوانانمان  کاهش دهند.

بشیری در تشریح راهکارهای مقابله با هجوم بازی‌های رایانه‌ای غربی، گفت: راهکارهای  نظری و عملی در این زمینه دو دسته هستند که حمایت از مهندسان و طراحان ایرانی و تسهیلات لازم  برای نخبگان  را در برمی‌گیرد.

 وی ارتقا کیفیت  بازی‌های رایانه ای را یکی از راه‌های  توسعه فرهنگی در جامعه برشمرد وتصریح کرد: اگر موضوعات بازی‌های رایانه‌ای  فراگیر و جذاب باشند  به طور حتم از حجم علاقمندی  کودکان نسبت به بازی‌های رایانه‌ای غربی نیز در کشور کاسته می‌شود.

بشیری ادامه داد: ایران در چند سال اخیر رویکرد کارشناسانه محوری روی تولید کالاهای فرهنگی از جمله بازی‌های رایانه‌ای داشته، البته اگر در راستای حمایت مالی از دست اندرکاران این صنعت اقدامات کارآمدی لحاظ نشود، نمی‌توانیم در بازار جهانی این کالاهای فرهنگی  رتبه‌ای در خورشان کشورمان کسب کنیم.

نماینده مردم  پاکدشت در مجلس نهم، افزود: هنرمندان ایرانی ظرفیت‌های بسیاری در زمینه  تولید آثار باکیفیت از جمله بازی‌های فرهنگی دارند به همین علت باید نرم‌افزارهای رایانه‌ای مدرن در اختیار هنرمندان قرار گیرد تا با تکنیک‌های هنری علاوه بر ایجاد سدی محکم در برابر تهاجمات فرهنگی، خلاقیت را نیز میان نوجوانان تقویت کنیم.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، یاد آورشد: در صورتی کاهش بودجه بازی‌های رایانه‌ای جبران نشود، نبض تولید بازی‌های رایانه‌ای به شدت کند شده و نتیجه آن چیزی جز حذف خلاقیت هنرمندان بازی ساز کشورمان نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet