شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کامران:

یکی از اولویت‌های اصلی دولت روحانی اجرای آمایش سرزمین باشد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده اصفهان در مجلس با اشاره به پتانسیل‌های عظیم سرزمینی کشورمان، گفت: اگر دولت آقای روحانی بتواند آمایش سرزمین را اجرایی کند، گامی بزرگ در جهت عدالت و پیشرفت برداشته می‌شود.
سه‌شنبه 11 تیر 1392 ساعت 12:00
یکی از اولویت‌های اصلی دولت روحانی اجرای آمایش سرزمین باشد نماینده اصفهان در مجلس با اشاره به پتانسیل‌های عظیم سرزمینی کشورمان، گفت: اگر دولت آقای روحانی بتواند آمایش سرزمین را اجرایی کند، گامی بزرگ در جهت عدالت و پیشرفت برداشته می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/28643.jpg یکی,از,اولویت‌های,اصلی,دولت,روحانی,اجرای,آمایش,سرزمین,باشد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسن کامران استاد جغرافیای دانشگاه تهران،با اشاره به اینکه دولت‌های گذشته به آمایش سرزمین توجه نکردند، گفت: یکی از اولویت‌های اصلی دولت روحانی توجه جدی به آمایش سرزمین باشد.
وی افزود: تشکیل شورای آمایش سرزمین در برنامه پنجم توسعه کشور تصویب شده است و از این رو انشاءالله دولت بعدی بتواند این مسئله را اجرایی کند.

کامران با اشاره به اینکه در بحث پیشرفت و عدالت که مقام معظم رهبری مطرح کردند نیز جایگاه آمایش سرزمین در ایجاد عدالت و پیشرفت کشور بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: جهت ایجاد عدالت جغرافیایی و فضایی باید سند آمایش استانی نیز آماده شود و اگر دولت آقای روحانی بتواند آمایش سرزمین را اجرایی کند، گامی بزرگ در جهت عدالت و پیشرفت برداشته می‌شود.

این استاد جغرافیای دانشگاه تهران گفت: آمایش سرزمین یعنی نحوه تشخیص استفاده از سرزمین و ما با توجه به پتانسیل‌های عظیم سرزمینی کشورمان به نحو احسن از این ظرفیت استفاده نکردیم.

وی افزود: ما می‌توانیم بعد از نفت با دید آمایشی درآمدهای بسیار زیادی را کسب کنیم. مثلا دید آمایشی به دریا باعث افزایش تولید شیلات و درآمدهای گردشگری می‌شود.

به گزارش فارس،کامران با اشاره به اینکه این دولت باید سیاست‌های آمایش خشکی و دریا را به طور همسان بدون دید بخشی عملی کند، گفت: ما می‌توانیم با فکر آمایشی بر مبنای پتانسیل‌های جغرافیایی کشور بسیاری از مسائل و مشکلات را برطرف کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000