هدر اصلی
1392/04/11 12:39:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طاهری:

دنیا به سیاست‌ یک بام و چند هوای رسانه‌های غربی عادت کرده است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به قطع شبکه‌های ایرانی از ماهواره‌های بین‌المللی، گفت: دنیا به این سیاست‌های یک بام و چند هوای رسانه‌های غربی عادت کرده است.
دنیا به سیاست‌ یک بام و چند هوای رسانه‌های غربی عادت کرده است سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به قطع شبکه‌های ایرانی از ماهواره‌های بین‌المللی، گفت: دنیا به این سیاست‌های یک بام و چند هوای رسانه‌های غربی عادت کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13645.jpg دنیا,به,سیاست‌,یک,بام,و,چند,هوای,رسانه‌های,غربی,عادت,کرده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سیدعلی طاهری تصریح کرد: این مساله چیز جدیدی نیست ولی نشانه اثرگذاری نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیاست. یعنی وقتی که ما اطلاعات داخلی و خارجی را از طریق ماهواره اطلاع‌رسانی می‌کنیم معلوم است که این اقدام ما موثر واقع شده و اثرگذار بوده است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: همین اثرگذاری باعث شده که غرب به دست و پا بیفتد و از همه ابزارهای ضدحقوق بشری استفاده کند که جلوی اقدامات ما را بگیرد اما اینگونه اقدامات دیگر اثری ندارد و مردم دنیا فهمیده‌اند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا چنین عملی با آزادی بیان در تناقض قرار نمی‌گیرد، گفت: معمولا دنیای استکبار در جایی که مساله‌ای به نفع خودشان باشد از همه ابزارهای برای بهره‌مندی از آن استفاده می‌کنند. اگر در کشور ما یک مساله محرمانه تلقی شود و به دلیل امنیتی به اطلاع مردم نرسد گوش عالم را کر می‌کنند که اینها جلوی اطلاعات آزاد را گرفته‌اند و اطلاعات را سانسور می‌کنند اما وقتی خودشان می‌خواهند جنایات‌شان به دنیا اعلام نشود همه ابزارها را به کار می‌گیرند و در روز روشن جلوی اطلاع‌رسانی شفاف و آزاد را می‌گیرند.
طاهری با بیان اینکه مردم دنیا متوجه این مساله شده‌اند، تاکید کرد: در اجلاسی مثل اجلاس غیرمتعهدها، سران بسیاری از کشورها در اوج تحریم‌ها به ایران آمدند و میزبانی کشور ما را به رسمیت شناختند بنابراین جمهوری اسلامی ایران حقانیتش را به دنیا شناسانده است.
نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این در حالی است که جنایات آمریکا و اسرائیل در همه جای دنیا پر شده است، مثلا امکان ندارد سفری از سوی رییس‌جمهور آمریکا یا رژیم کودک‌کش اسرائیل به کشوری صورت بگیرد اما مردم آنجا اقدام مقابله‌ای انجام ندهند، آن را محکوم نکنند و یا راهپیمایی نکنند. اقدامات آنها در جهت قطع برنامه‌های ماهواره‌ای نیز برای جلوگیری از بیان واقعیت‌ها به دنیاست.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره قطع شبکه‌ای مثل آی‌فیلم که فقط فیلم و سریال پخش می‌کند نیز اظهار کرد: آنها می‌فهمند که یک فیلم به اندازه صد مقاله و سخنرانی می‌تواند واقعیت را بیان کند. وقتی در دنیا کشور ما را عقب‌مانده نشان می‌دهند و به عنوان کشوری که اصلا پیشرفت نکرده و مردمش در بربریت زندگی می‌کنند نشان دادن فیلم‌هایی که آرمان‌های ایران، مردم و فرهنگ آنها را نشان می‌دهد پیام زیادی برای دنیا دارد. آنها نگران این هستند که آبرویشان برود و اطلاعات غلطی که درباره ایران منتشر کرده‌اند با این فیلم‌ها از بین برود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، طاهری در بخش دیگری از سخنانش درباره تاثیر لابی صهیونیستی در قطع شبکه‌های ایرانی، گفت: ریشه همه دشمنی‌ها صهیونیسم جهانی است. امروز آمریکا به عنوان قدرتی که حامی صهیونیسم است و تفکر آن را نمایندگی می‌کند نگران این است که ضربه دیگری بخورد خصوصا اینکه با بیداری اسلامی، جنگ 33 روزه و حتی جنگ هشت روزه غزه آبرویی برای صهیونیسم نمانده است. آنها از هر فرصتی برای اینکه جلوی نفوذ بیشتر انقلاب اسلامی را در دنیا بگیرند استفاده می‌کنند و قطع شبکه‌ها نیز یکی از راه‌های آنهاست./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet