هدر اصلی
1392/04/11 13:54:46
سرویس بین الملل
احمدی:

استعفای وزرای مرسی اوضاع مصر را بحرانی‌تر کرد

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه استعفای اعضای کابینه مرسی اوضاع در مصر را بحرانی‌تر کرد٬ گفت: ناآرامی‌های مصر برآیند سیاست‌های اخوان المسلمین است.
استعفای وزرای مرسی اوضاع مصر را بحرانی‌تر کرد رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه استعفای اعضای کابینه مرسی اوضاع در مصر را بحرانی‌تر کرد٬ گفت: ناآرامی‌های مصر برآیند سیاست‌های اخوان المسلمین است. https://cdn.icana.ir/d/019/26554.jpg استعفای,وزرای,مرسی,اوضاع,مصر,را,بحرانی‌تر,کرد Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت٬ درباره اولتیماتوم48 ساعته ارتش مصر به مخالفان و موافقان دولت مصر برای پایان دادن به آشوب‌ها٬ گفت: فضای سیاسی در مصر به‌گونه‌ای پیش‌می‌رود که احتمال حضور ارتش در صحنه به شدت قوت یافته و احتمال اینکه نیروهای نظامی برای بازگرداندن اوضاع به حالت اولیه وارد عمل شوند و کودتای نظامی ضد دولت ایجاد کنند زیاد است.

نماینده مردم کنگاور٬ صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استعفای 11 عضو کابینه مرسی اوضاع در این کشور را بحرانی‌تر کرد٬ تصریح کرد: به هر میزان که فشارها بر دولت و رئیس جمهور مصر بیشتر ‌شود باید به همان میزان منتظر ورود ارتش به صحنه سیاسی برای بازگرداندن آرامش به فضای جامعه باشیم.

وی با تاکید براینکه مسبب ایجاد ناآرامی‌ها در قاهره اخوانی‌ها هستند٬ ادامه داد: باگذشت یکسال از انتخاب مرسی به عنوان رئیس جمهور اخوانی‌ها هرگز نتوانستند همفکری مناسبی با سایر گروه‌ها و احزاب ایجاد کنند و زمینه‌های ایجاد آشوب‌های خیابانی را فراهم کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه سخنرانی مرسی در اولین سالگرد ریاست جمهوریش در ایجاد ناآرامی‌ها در مصر بی‌تاثیر نبوده٬ توضیح داد: مرسی در سخنرانی خود مباحثی را مطرح کرد که منجر به حضور 17 میلیونی مردم در خیابان‌های مصر شد و امروز شاهد کشته شدن 16نفر و زخمی‌شدن هزاران نفر در آشوب‌های خیابانی هستیم.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس٬ تصریح کرد: رویکرد دوگانه اخوانی‌ها به مسائل منطقه‌ای از جمله سوریه و گرایش به سمت آمریکا و رژیم صهیونیستی و دریافت کمک‌های مالی از آنها و پیاده شدن اهداف آنها در مصر به همین واسطه موجبات ناآرامی‌ها در مصر است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس٬ بیان کرد: کشورهای غربی به ویژه‌ آمریکا از ناآرامی‌ها در مصر ناخشنود نیست٬ گفت: صحنه گردان اصلی تحولات در قاهره بلاشک آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که سعی دارند دولت اسلام‌گرای مصر را با چالش‌های متعدد مواجه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet