هدر اصلی
1392/04/12 08:28:18
سرویس اقتصادی
احمدی :تاوان سیاست های غلط بانک مرکزی را مردم می دهند

دور خیز نقدینگی برای مسکن

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اقتصادی مجلس ،گفت:باتوجه به اینکه احتمال می رودسرمایه آزاد شده از بازار ارز و سکه به سمت بازار مسکن حرکت کند که این امر خطرناک است و منجر به افزایش قیمت مسکن خواهد شد.
دور خیز نقدینگی برای مسکن عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اقتصادی مجلس ،گفت:باتوجه به اینکه احتمال می رودسرمایه آزاد شده از بازار ارز و سکه به سمت بازار مسکن حرکت کند که این امر خطرناک است و منجر به افزایش قیمت مسکن خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/19624.jpg دور,خیز,نقدینگی,برای,مسکن Icana

عثمان احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود:  نقدینگی بازار ارز و سکه با توجه به نوسانات و کاهش قیمت ممکن است به بازارهای دیگری همچون مسکن سوق پیدا کند که این خطرناک است و منجر به افزایش قیمت مسکن می شود.

نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی گفت: نگرانیم سرمایه آزاد شده از بازار ارز و سکه به  بخش مسکن ورود پیداکرده  و قیمت آن را افزایش دهد به نحوی که کسی امید به خانه دار شدن تا 20 سال بعد از آن را نداشته باشد.

وی افزود: متاسفانه بسیاری ازسیاست های پولی و مالی دولت کارشناسی شده نبود از این رو در میان راه اجرا نیمه کاره می ماند از اینرو لازم است دولت تیم کارشناسی قوی خارج از کابینه برای تدبیرراهکار مناسب برای جذب نقدینگی تشکیل دهد .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به بی ثباتی در سیاست های پولی بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد اشاره کرد وگفت: سیاست های بانک مرکزی مردم و سرمایه داران را دچار سردرگمی کرده و مردم در حال حاضر تاوان سیاست های غلط بانک مرکزی را می دهند.

احمدی با تاکید براینکه سیاست های بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد اقتصادی نبود، افزود:  کاری نکنیم درآینده نزدیک سیل نقدینگی روانه جایی شود که بار تورمی اش بیشتر از الان باشد.

نماینده مردم مهاباد درمجلس با تاکید بر اینکه دولت یازدهم تاسیاستهای مناسب و باثباتی را در حوزه اقتصاد اتخاذ کند، گفت: حباب ارز و سکه به زودی می ترکد و شاهد کاهش بیشتر قیمت خواهیم بود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اقتصادی مجلس درباره سیاست افزایش نرخ سود بانکی در شرایط  فعلی به منظور جذب نقدینگی بیشتر، گفت: در حال حاضر که نقدینگی از بازار ارز و سکه آزاد شده بهتر است برنامه ای تدوین شود تا نرخ سودبانکی افزایش یافته و نقدینگی جذب شده به سمت تولید سوق پیداکند تا از چاله به چاه نیفتیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet