هدر اصلی
1392/04/12 11:09:00
سرویس اقتصادی
سلطانی: وزارت نفت در انتخاب پیمانکار دقت به خرج نمی دهد

توسعه پارس جنوبی در دست انداز کندی پیمانکاران

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به تاخیر در راه‌اندازی فازهای ۱۵و۱۶ پارس جنوبی، گفت: بدون شک مقصر اصلی تاخیرهای طولانی در راه‌اندازی طرح‌های باقیمانده پارس جنوبی، وزارت نفت و عدم برنامه ریزی و نبود مدیریت در این وزارتخانه است.
توسعه پارس جنوبی در دست انداز کندی پیمانکاران عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به تاخیر در راه‌اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی، گفت: بدون شک مقصر اصلی تاخیرهای طولانی در راه‌اندازی طرح‌های باقیمانده پارس جنوبی، وزارت نفت و عدم برنامه ریزی و نبود مدیریت در این وزارتخانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/7146.jpg توسعه,پارس,جنوبی,در,دست,انداز,کندی,پیمانکاران Icana

امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه یکی از دلایل تاخیر در راه اندازی طرح‌های 15و16 پارس جنوبی استفاده از پیمانکاران غیر مجرب و کم تجربه بوده است، گفت: متاسفانه وزارت نفت در انتخاب پیمانکاران داخلی و خارجی پروژه پارس جنوبی دقت کافی به خرج نمی‌دهد که این موضوع از دلایل بزرگ تاخیر در بهره‌برداری از فازهای 15و16 پارس جنوبی است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، افزود: مسئولین وزارت نفت یکی از دلایل تاخیر در راه‌اندازی فازهای 15و16 پارس جنوبی را تحریم‌های اقتصادی ذکر کرده‌اند در حالی که تشدید تحریم‌ها از یک ساله گذشته آغاز شده، اما پروژه‌های باقیمانده پارس جنوبی تاخیر هفت ساله را تجربه می‌کنند.

وی با بیان اینکه وزارت نفت باید پاسخگوی تاخیر هفت ساله در بهره‌برداری فازهای 15و16 پارس جنوبی باشد، تصریح کرد: وزارت نفت نمی‌تواند مشکلات و معضلات وزارتخانه خود را بر گردن تحریم‌های دشمنان انداخته و از وظایف و مسئولیت‌های اصلی خود شانه خالی کند.

سلطانی اظهار کرد: بدون شک مقصر اصلی تاخیرهای طولانی در راه‌اندازی طرح‌های باقیمانده پارس جنوبی، وزارت نفت و عدم برنامه ریزی و نبود مدیریت در این وزارتخانه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به اینکه در پروژه پارس جنوبی باید از پیمانکاران مجرب داخلی استفاده شود، تاکید کرد: به طور حتم استفاده از سرمایه گذاران و پیمانکاران داخلی در توسعه فازهای 15و16 پارس جنوبی سرعت و شتاب بیشتری به این پروژه خواهد داد.

وی در مورد تخصیص اعتبارات و منابع مالی به فازهای پارس جنوبی، عنوان کرد: پروژه پارس جنوبی از اعتبارات و منابع مالی مناسب و خوبی برخوردار است، اما برخی افراد سودجو و رانت خوار، با ورود به این طرح سرمایه‌های موجود را بلعیده‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره اینکه ورود قرارگاه خاتم به طرح‌های پارس جنوبی می‌تواند دارای معایب و محاسنی باشد خاطر نشان کرد: هرچند استفاده از نیروهای قرارگاه خاتم در پروژه پارس جنوبی می‌تواند مفید و موثر واقع شود، اما مشاهده شده که این قرارگاه طرح‌های اجرایی را به پیمانکاران غیر مجرب و دسته سوم واگذار می‌کند که این موضوع مشکلاتی را برای فازهای پارس جنوبی ایجاد کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet