هدر اصلی
1392/04/11 14:22:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_

عدم افزایش نرخ تضمینی گندم، زمینه را برای حضور دلالان فراهم کرده است

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع‎طبیعی مجلس گفت: عدم افزایش نرخ تضمینی گندم زمینه را برای حضور دلالان و واسطه‎ها جهت قاچاق این کالا فراهم کرده است.
عدم افزایش نرخ تضمینی گندم، زمینه را برای حضور دلالان فراهم کرده است عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع‎طبیعی مجلس گفت: عدم افزایش نرخ تضمینی گندم زمینه را برای حضور دلالان و واسطه‎ها جهت قاچاق این کالا فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27513.jpg عدم,افزایش,نرخ,تضمینی,گندم،,زمینه,را,برای,حضور,دلالان,فراهم,کرده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ بهرام بیرانوند با بیان این مطلب افزود: کشاورزان در برخی نقاط کشور علی‎رغم نامناسب بودن شرایط جوی و خشک‎سالی با استفاده از روش‎های نوین آبیاری گندم را تولید و نیازهای کشور را در این راستا تأمین کردند.
وی با انتقاد از اینکه کمیسیون کشاورزی مجلس تمام تلاش خود را برای افزایش تضمینی قیمت گندم انجام داده است، ادامه داد: متأسفانه چون مراجع تصمیم‎گیری خارج از تصمیمات ما بودند موفق به تحقق این مهم نشدیم.
نماینده مردم بروجرد در مجلس یادآور شد: متأسفانه به علت عدم افزایش نرخ تضمینی گندم از سوی دولت آن‎چه که تولید می‎شود در چرخه مصرف قرار نگرفته و منجر به استفاده سودجویان و دلالان در قاچاق این کالای ارزشمند می‎شود.
بیرانوند گفت: البته دولت، مراکز خریدی را برای گندم کشاورزان در مناطق مختلف مستقر کرد که علاوه بر خرید گندم هزینه حمل بار را نیز پرداخت می‎کنند که این جبران زحمات کشاورزان را نمی‎کند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: در خصوص تولید گندم مشکلی نداریم و حتی حجم تولیدی این محصول در کشور بالاست و کشاورز در این راستا تمام تلاش خود را کرده است؛ مشکل به بخش بازرگانی، تجارت و خرید تضمینی بر می‎گردد و مشکل ما در ناهماهنگی خرید گندم و رساندن آن بر سر سفره مردم است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet