هدر اصلی
1392/04/11 14:58:37
سرویس اجتماعی
زاهدی:

روند قانونی تفحص از دانشگاه‌آزاد درحال انجام است/تاخیری دربررسی استعلام کارشناسان صورت‌نگرفته است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه روند قانونی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در حال انجام است، گفت: در همین زمینه بررسی استعلام کارشناسان تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی نیز طبق مهلت مقرر قانونی در حال پیگیری است.
روند قانونی تفحص از دانشگاه‌آزاد درحال انجام است/تاخیری دربررسی استعلام کارشناسان صورت‌نگرفته است رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه روند قانونی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در حال انجام است، گفت: در همین زمینه بررسی استعلام کارشناسان تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی نیز طبق مهلت مقرر قانونی در حال پیگیری است. https://cdn.icana.ir/d/019/19580.jpg روند,قانونی,تفحص,از,دانشگاه‌آزاد,درحال,انجام,است/تاخیری,دربررسی,استعلام,کارشناسان,صورت‌نگرفته,است Icana

محمد‌مهدی زاهدی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فرایند تایید حکم کارشناسان کمیته تحقیق وتفحص از دانشگاه آزاد طبق مهلت قانونی در حال انجام است، توضیح داد:‌ بر اساس تبصره 2 ماده 214 آئین‌نامه داخلی مجلس، می‌توان در روند تحقیق وتفحص از برخی کارشناسان استفاده کرد که این کارشناسان برای ادامه کار باید به تائید هیات رئیسه مجلس برسند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیته تحقیق و تحفص از دانشگاه آزاد اسامی چند تن از کارشناسان را بدون اینکه تائیدیه هیات رئیسه مجلس در مورد آنها اخذ شود به کار گرفته بود، یادآور شد: پس از اعلام این موضوع که حکم کارشناسان باید از سوی هیات رئیسه تائید شود به کمیته تحقیق و تفحص، آنها اسامی این کارشناسان را به هیات رئیسه اعلام کردند.

وی ادامه داد:‌ از زمانی که این اسامی به هیات رئیسه اعلام شده تاکنون قریب به یک ماه زمان می‌گذرد و با وجود این نامه‌ای که حاوی اسامی این کارشناسان است دو روز قبل به دست حراست رسیده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس کار کمیته تفحص از دانشگاه آزاد متوقف نشده و بر اساس روال قبلی در مرحله انجام استعلام کارشناسان تحقیق و تفحص به منظور تایید صلاحیت این افراد است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تکذیب هرگونه ادعایی درباره تاخیر در تایید استعلام کارشناسان تفحص از دانشگاه آزاد، افزود: در این زمینه هیچ کم‌کاری یا تاخیری انجام نگرفته است.

رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ حراست مجلس در تلاش است تا به روند تائید این کارشناسان سرعت بیشتری بخشد زیرا حراست برای ارزیابی این کارشناسان، باید از برخی منابع، اطلاعاتی را جمع‌آوری و از برخی مراجع قانونی استعلام گیرد.

در همین زمینه روابط عمومی مجلس امروز (سه‌شنبه 11 تیر) با انتشار توضیحاتی اعلام کرد بررسی استعلام کارشناسان تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی در حال انجام طبق مهلت مقرر قانونی آن است.

 در توضیحات روابط عمومی مجلس آمده است: در پی انتشار مصاحبه عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با خبرگزاری فارس که خبر آن در سایر رسانه ها نیز منتشر گردید، مبنی بر اینکه حراست مجلس هنوز به استعلام کارشناسان تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد پاسخ نداده است. به اطلاع می رساند؛ براساس روای قبلی در انجام مراحل استعلام کارشناسان تحقیق و تفحص به منظور تأیید صلاحیت این افراد در یک فرایند اداری نزدیک به 4 ماه بطول می انجامید که در اقدامات جدید از سوی اداره کل توسعه منابع انسانی زمان انجام مراحل اداری و انعقاد قرارداد و پشتیبانی مالی به حدود یک ماه تقلیل یافته و اداره کل منابع انسانی نیز در تاریخ 8/4/92 یعنی بطور دقیق یک روز قبل از مصاحبه سلیمی اسامی 30 نفر کارشناس هیأت را جهت بررسی صلاحیت و اعلام نظر به مرکز حراست مجلس معرفی کرده است. پیرو این نامه نیز مرکز حراست نیز که دستور انجام سیر مراحل بررسی در اسرع وقت را در این خصوص لحاظ کرده است.

لذا همانطور که مشاهده می گردد هیچگونه تأخیر و یا کم کاری در خصوص شروع اقدامات هیأت از سوی هیچ یک از بخش های از مجلس شورای اسلامی صورت نپذیرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet