هدر اصلی
1392/04/11 16:24:08
سرویس اقتصادی
اربابی:

مالیات در تونل معاملات زیر زمینی حبس می‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه وجود قوانین متعدد و موازی مالیاتی باعث سردرگمی در نظام مالیاتی شده است گفت: باید به این نکته توجه داشت که یکی از معضلات فعلی اقتصاد کشور وجود معاملات زیر زمینی و عدم شفافیت در معاملات است.
مالیات در تونل معاملات زیر زمینی حبس می‌شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه وجود قوانین متعدد و موازی مالیاتی باعث سردرگمی در نظام مالیاتی شده است گفت: باید به این نکته توجه داشت که یکی از معضلات فعلی اقتصاد کشور وجود معاملات زیر زمینی و عدم شفافیت در معاملات است. https://cdn.icana.ir/d/019/26553.jpg مالیات,در,تونل,معاملات,زیر,زمینی,حبس,می‌شود Icana

محمد ‌سعید اربابی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در حال حاضر که با تحریم نفتی مواجه هستیم ضرورت دارد در نظام بودجه بندی به موضوع مالیات توجه بیشتری شود.

 نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان و بخش‌های بنت، فنوج و لاشار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:در حال حاضر فاقد یک نظام یکپارچه مالیاتی هستیم و باید به تجربه های کشورهای موفق در این زمینه توجه شود.

وی ادامه داد: یکی از معضلات اقتصادی کشور وجود معاملات زیر زمینی و عدم شفافیت در اقتصاد است.

اربابی گفت: در بسیاری ازمبادلات و معاملات ارز و سکه کنترل و نظارت خاصی اعمال نمی شود و از طرفی مالیات این مبادلات نیز پرداخت نمی شود.    

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر مالیات از کاسب های کوچک وکارمندان و کارگران بطور کامل اخذ می شود و برخی که درآمد های بالایی دارند مالیات  نمی پردازند یا کمتر از مقدار واقعی مالیات پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: بیشترین فرار معاملاتی از سوی اشخاصی صورت می گیرد که نقش زیادی در تولید واشتغال کشور ندارند.  

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از نقایص در اخذ مالیات ایجاد یک سامانه اطلاعاتی مدرن است و باید از طریق این سامانه مدیریت و کنترل لازم انجام شود و از سوی دیگر باید درشهرک‌های صنعتی شعب سازمان مالیاتی ایجاد کرد.

 عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از مشکلات کشور وجود قوانین متعدد و موازی مالیاتی است که باعث سردرگمی نظام مالیاتی شده است.

 نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان و بخش‌های بنت، فنوج و لاشار در مجلس در خصوص خرید و فروش غیر قانونی کدهای اقتصادی اظهار داشت: باید نیرو انتظامی ونهادهای نظارتی همچنین شورای اصناف و اتاق بازرگانی با این اقدامات برخورد کنند./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet