ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/11 15:12:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طبیب‌زاده نوری:

ادبیات روحانی به توده مردم نزدیک‌تر بود

نماینده تهران در مجلس معتقد است؛ مردم در انتخابات ۲۴ خرداد به بی‌ثباتی قیمت‌ها "نه" و به کسی که وعده ثبات قیمت ها و فضای آرام سیاسی جامعه را داد،"آری" گفتند و در حقیقت برنده انتخابات فردی بود که ادبیات نزدیک‌تری به ادبیات توده مردم داشت.
ادبیات روحانی به توده مردم نزدیک‌تر بود نماینده تهران در مجلس معتقد است؛ مردم در انتخابات 24 خرداد به بی‌ثباتی قیمت‌ها "نه" و به کسی که وعده ثبات قیمت ها و فضای آرام سیاسی جامعه را داد،"آری" گفتند و در حقیقت برنده انتخابات فردی بود که ادبیات نزدیک‌تری به ادبیات توده مردم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/20119.jpg ادبیات,روحانی,به,توده,مردم,نزدیک‌تر,بود Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: آقای روحانی با شعار«اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی و بیکاری و همچنین اعتدال‌گرایی» بر سر کار آمد.
وی افزود: در واقع رأی مردم به روحانی رأی به رفع مشکلات اقتصادی بود و چون او مانند آقای خاتمی شعار توسعه سیاسی را مطرح نکرد،استنباط نمی شود مردم به اصلاح‌طلبان رأی داده‌اند.

طبیب‌زاده ادامه داد: عدم تفکیک شعارهای سیاسی که توسط دولت اصلاحات مطرح می‌شد و آنچه امروز آقای خاتمی مطرح می‌کنند، ناشی از عدم شناخت شرایط فعلی جامعه و انطباق غلط این شرایط با شرایطی است که در زمان انتخاب دولت اصلاحات اتفاق افتاد.

* چرایی رأی مردم به روحانی...

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دلایل انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب ملت، گفت: بگومگوهای سیاسی، نوسانات گیج‌کننده و پرتلاطم اقتصادی، گرانی و عدم ثبات قیمت‌ها که مردم حدود 2 سال است به آن دچار شده‌اند، از جمله عوامل اصلی انتخاب آقای روحانی بود.

طبیب‌زاده افزود: مردم از سوی مسئولان احساس بی‌مهری می‌کردند و این تصور را داشتند که آنها فقط به کشمکش‌های سیاسی داخلی خود می‌پردازند و جامعه را رها کرده‌اند و این موارد بیش از همه سبب شد آقای روحانی رأی بسیار بالایی کسب کند.

* روحانی گفتمان سیاسی متفاوتی نسبت به رقبایش نداشت

وی با بیان اینکه روحانی در شعارهای انتخاباتی خود گفتمان کلاسیک سیاسی با چارچوب‌های مشخص مطرح نکرد که متفاوت از سایر کاندیداها باشد، گفت: تنها موضوعی که آقای روحانی مطرح کرد که برای مردم جذاب بود، این بود که زمستان سختی و مشکلات معیشتی جامعه تمام می‌شود و من با سیاست فراجناحی و استفاده از تمام عقلای جناح‌های مختلف در دولت، پاسخگوی مشکلات اقتصادی خواهم بود.

* مردم در سال 84 به گفتمان ساده‌زیستی احمدی‌نژاد رأی دادند

نماینده تهران در مجلس در ادامه با بیان اینکه مردم در انتخابات اخیر بیش از آنکه به جناح سیاسی رأی دهند، به پایان تنازعات سیاسی مسئولان و عدم ثبات وضعیت اقتصادی که از آن خسته شده بودند رأی ‌دادند، گفت: استنباط‌ مردم این بود که روحانی می‌تواند مانند یک کشتی نجات، ثبات و آرامش را به جامعه باز‌گرداند.

طبیب‌زاده با تأکید بر اینکه مردم به جریان‌ سیاسی خاصی رأی ندادند، اضافه کرد: در حقیقت مردم در انتخابات‌ها به اشخاص رأی می‌دهند نه به یک جریان سیاسی کما اینکه در انتخابات سال 84 نیز مردم به احمدی‌نژاد رأی دادند و او نیز جزو جریان سیاسی خاصی نبود.

وی ادامه داد: مردم در آن دوران از سوءاستفاده‌های دولت سازندگی و اصلاحات در کسب پست‌های قدرت، ویژه‌خواری و رانت‌خواری خسته شده بودند ولذا به شعار عدالت اجتماعی و گفتمان ساده زیستی احمدی‌نژاد رأی دادند.

عضو جبهه پایداری گفت: در حال حاضر نیز مردم به دلیل سختی‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی به جریانی رأی دادند که اطلاعی از پیشینه‌ او نداشتند و اگر در مورد کارنامه آقای روحانی سؤال می‌کردند، بسیاری از آنها تا قبل از انتخابات کوچک‌ترین اطلاعاتی درباره سوابق سیاسی وی نداشتند که در چه جناح‌بندی سیاسی بوده است. 

* ادبیات روحانی به توده مردم نزدیک‌تر بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطر نشان کرد: مردم در انتخابات 24 خرداد به بی‌ثباتی قیمت‌ها "نه" و به کسی که مدعی شد در کشور ثبات قیمت ایجاد و فضای سیاسی جامعه را آرام می‌کند، "آری" گفتند و در حقیقت برنده انتخابات فردی بود که ادبیات نزدیک‌تری به ادبیات توده مردم داشت.

انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet