هدر اصلی
1392/04/11 16:06:30
سرویس اقتصادی
چهاردولی با انتقاد از توقف اجرای طرح سامانه بلوک بندی مسکن مطرح کرد:

ردپای مافیا ثروت و قدرت در توقف طرح سامانه بلوک بندی مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه قیمت گذاری مسکن براساس طرح سامانه بلوک بندی به راحتی می‌توانست بر نرخ های بازار مسکن تاثیرگذار باشد، گفت: بدون شک در توقف اجرای طرح سامانه بلوک بندی مسکن دست افراد با نفوذ، مافیای قدرت و ثروت، دلالان و واسطه گران به خوبی روشن و نمایان است.
ردپای مافیا ثروت و قدرت در توقف طرح سامانه بلوک بندی مسکن عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه قیمت گذاری مسکن براساس طرح سامانه بلوک بندی به راحتی می‌توانست بر نرخ های بازار مسکن تاثیرگذار باشد، گفت: بدون شک در توقف اجرای طرح سامانه بلوک بندی مسکن دست افراد با نفوذ، مافیای قدرت و ثروت، دلالان و واسطه گران به خوبی روشن و نمایان است. https://cdn.icana.ir/d/019/22722.jpg ردپای,مافیا,ثروت,و,قدرت,در,توقف,طرح,سامانه,بلوک,بندی,مسکن Icana

علی نعمت چهاردولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در شرایط کنونی بازار مسکن از متولی خاصی برخوردار نیست، گفت: راه وشهرسازی، مشاوران املاک و اصناف هر کدام خود را متولی بازار مسکن قلمداد می کنند که این موضوع به آشفتگی این بازار دامن زده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه تمامی اقشار جامعه خود را وارد ساخت و ساز مسکن کرده‌اند، افزود: بسیاری از افراد سرمایه‌دار و متمول جامعه، کسب سود بیشتر را در ساخت و ساز مسکن فرض کرده و با ورود به این بخش، بازار مسکن را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده‌اند.

وی با انتقاد از عدم اجرای طرح سامانه بلوک بندی مسکن، که در آن، قیمت هر واحد مسکونی در هر نقطه از تهران به طور واضح مشخص بود، تصریح کرد: سامانه بلوک بندی و قیمت گذاری هر واحد مسکونی طرح بسیار جامع و کاملی بود، اما متاسفانه این طرح تداوم نیافت و به سرعت متوقف شد.

چهاردولی اظهار کرد: بدوک شک در توقف و عدم اجرای طرح سامانه بلوک بندی مسکن دست افراد با نفوذ، مافیای قدرت و ثروت، دلالان و واسطه گران به خوبی روشن و نمایان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: قیمت گذاری مسکن براساس طرح سامانه بلوک بندی به راحتی می‌توانست بر قیمت‌های بازار مسکن تاثیرگذار باشد، اما برخی افراد که در وزارت راه و شهرسازی نیز دارای لابی‌های گسترده‌ای هستند در برابر این طرح ایستادگی و آنرا متوقف کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح سامانه بلوک بندی مسکن، نه‌تنها قیمت‌ها برای همگان شفاف خواهد شد، بلکه این امر می‌تواند دست بسیاری از دلالان و افراد دارای نفوذ و همچنین اختلاس گران را از بخش مسکن کوتاه کرده، که متاسفانه همین افراد، امروز مانعی جدی در مقابل این طرح قرار دارند.

لازم به ذکر است، صومعلو معاون وزیر راه و شهرسازی در تیر ماه سال گذشته به تشریح طرح بلوک بندی قیمت مسکن پرداخت و گفت: شفاف سازی بازار به عنوان یکی از وظایف اصلی دولت از جمله اهداف این طرح است، وی همچنین به نکات مثبت این طرح اشاره کرد و افزود: قیمتی که در طرح بلوک بندی قیمت مسکن به بازدیدکنندگان از این سایت ارائه می‌شود قیمتی پایین‌تر از فروش اما واقعی است؛ که متاسفانه این طرح در همان سال به طور کامل متوقف شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet