هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شیخ الاسلام:

مصر بسیار بزرگتر از مرسی و اخوان‌المسلمین است

سرویس دیگر رسانه‌ها
مدیر کل امور بین الملل مجلس با اشاره به سیاست‌های آمریکا در مقابل بیداری اسلامی‌ اظهار داشت: نقشه‌ای برای تجزیه و تقسیم مصر وجود دارد که توسط یک شرق‌شناس انگلیسی صهیونیست به نام "برنارد لوئیس" طراحی شده است؛ در این طرح مصر را به 4 قسمت عمده تقسیم می‌کند و از طرفی مردم مصر به دو دسته قبطی و مسلمان تقسیم می‌شوند.
سه‌شنبه 11 تیر 1392 ساعت 16:35
مصر بسیار بزرگتر از مرسی و اخوان‌المسلمین است مدیر کل امور بین الملل مجلس با اشاره به سیاست‌های آمریکا در مقابل بیداری اسلامی‌ اظهار داشت: نقشه‌ای برای تجزیه و تقسیم مصر وجود دارد که توسط یک شرق‌شناس انگلیسی صهیونیست به نام "برنارد لوئیس" طراحی شده است؛ در این طرح مصر را به 4 قسمت عمده تقسیم می‌کند و از طرفی مردم مصر به دو دسته قبطی و مسلمان تقسیم می‌شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/36655.jpg مصر,بسیار,بزرگتر,از,مرسی,و,اخوان‌المسلمین,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزای خانه ملت؛حسین شیخ‌الاسلام در گفتگویی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران به تشریح آخرین اوضاع و تحولات مصر پرداخت.
باشگاه خبرنگاران: لطفا بفرمایید عمده‌ترین معترضین و مخالفین مرسی را چه گروه‌هایی تشکیل می‌دهند؟
معترضین از طیف‌های مختلف مخالف مرسی هستند که شامل لائیک‌ها، طرفداران رژیم سابق و "احمد شفیق" همچنین ناصبی‌ها و حتی مسلمانان معتقد که سابقا جزو اخوان‌المسلمین بودند، می‌شود.
برخی‌ چون "ابوالفتوح" این اشکال را به روش مدیریت اخوان‌المسلمین دارند که چرا غرب را به‌عنوان الگو انتخاب کرده‌اند و حکومت کنونی را یک حکومت اسلامی نمی‌دانند.
همه این طیف‌های مختلف بر سر یک نکته توافق دارند که مصر بسیار بزرگتر از مرسی و اخوان‌المسلمین است و همچنین اخوان‌المسلمین نیز بسیار بزرگتر از مرسی است و این جریان می‌توانست افراد بهتری را برای ریاست جمهوری معرفی کند.
نوع مدیریت مرسی در مسئله فلسطین و غزه و
بستن تونل‌هایی که میان سرزمین‌های اشغالی و مصر حفر شده است، مورد اعتراض مخالفین اسلام‌گرای وی قرار دارد.
برخی دیگر از معترضین به تسلط ارتش و سازمان امنیت که ارتباطی بسیار قوی با آمریکا دارند، اعتراض دارند چرا که خصوصا روابط خارجی مصر را ارتش این کشور تعیین می‌کند، به همین جهت پرچم اسرائیل کماکان در مصر می‌درخشد و رابطه با ایران برقرار نمی‌شود.
گرفتن وام‌های خارجی از آمریکا و سایر کشورها نیز از دیگر عوامل نارضایتی معترضین است؛ مردم معتقدند که مرسی نتوانسته است توانایی‌های داخلی مصر را فعال کند و نسبت به این مسئله اشکال وارد می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران: آیا با توجه به قدرت ارتش امکان کودتا علیه مرسی وجود دارد؟

هم‌اکنون نیز قدرت در اختیار ارتش و سازمان‌های امنیتی است بنابر این ارتش نیازی به کودتا نداشته و مرسی هم‌اکنون نیز اختیار چندانی ندارد، به همین دلیل رابطه با رژیم صهیونیستی و ارسال گاز به این رژیم ادامه می‌یابد.
 انشاءالله مردم مصر بتوانند بر چالش‌ها فائق بیایند که خود مرسی نیز یک چالش برای مردم مصر محسوب می‌شود.


باشگاه خبرنگاران: یکی از استان‌های مصر اعلام استقلال کرده و حتی پرچمی متفاوت را در این استان برافراشته‌اند، این مطلب را چگونه تحلیل می کنید؟

این مسئله توسط آمریکا صورت گرفته و طراحی اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستیی تجزیه مصر است، همانگونه که این طرح را برای کل جهان اسلام و از جمله سوریه پی می‌گیرند.

نقشه‌ای برای تجزیه و تقسیم مصر وجود دارد که توسط یک شرق‌شناسی انگلیسی صهیونیست به نام "برنارد لوئیس" طراحی شده است. وی که 94 سال دارد در این طرح مصر را به 4 قسمت عمده تقسیم می‌کند و از طرفی مردم مصر به دو دسته قبطی و مسلمان تقسیم می‌شوند که این دو دستگی امکان اختلافات داخلی را به وجود می‌آورد و از طرف دیگر اختلافات سیاسی نیز به آن دامن می‌زند.

 آمریکا صحنه‌گردان اصلی ناآرامی‌های مصر است و این کشور سلطه‌گر قصد دارد بیداری اسلامی را به نفع خود مصادره کند و چنانچه موفق به انجام آن نشود، موجب نابسامانی اوضاع آن کشور می‌شود تا فرصت لازم را جهت اعمال ساز و‌‌ کارهای خود پیدا کند.

آمریکایی‌ها دخالت‌هایی را در قالب سازمان‌های به اصطلاح مردم‌هاد و با هدف جاسوسی در مصر انجام داده‌اند. آنها تمام تلاش خود را انجام داده‌اند که انتخابات مصر منجر به پیروزی قاطع اخوان‌المسلمین نشود و این حزب تنها با اختلاف چند درصد توانست پیروز میدان شود.
آمریکایی‌ها قصد ندارند مصر به ثبات برسد و چنانچه جناحی موفق شود پس از سرنگونی مرسی به قدرت برسد، آنها با جناح مقابل همکاری خواهند کرد تا هیچ حزبی نتواند به حد کافی قدرتمند شود.

باشگاه خبرنگاران: آیا این احتمال وجود دارد که اعتراضات به برکناری مرسی بیانجامد؟

اخوان‌المسلمین اکثریت را در اختیار دارد و مرسی، هم منتخب اخوان‌المسلمین و هم منتخب مردم مصر است البته احتمال سرنگونی مرسی ضعیف است چنانچه این اتفاق بیافتد، تجربه بدی برای مردم مصر خواهد بود زیرا به هرحال او منتخب مردم است؛ انشاءالله مردم مصر بتوانند بر چالش‌ها فائق شوند که خود مرسی نیز یک چالش برای مردم مصر محسوب می‌شود./
پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000