ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/12 11:04:58
سرویس سیاسی
شوهانی:

ملت ایران جنایت آمریکا در حمله به هواپیمای ایرباس را فراموش نمی‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه جنایت آمریکا در حمله به هواپیمای مسافربری ایرباس، هیچ وقت از خاطر ملت ایران پاک نمی‌شود، گفت: این جنایت پوشالی‌بودن تمام ادعاهای حقوق بشری آمریکا را ثابت کرد.
ملت ایران جنایت آمریکا در حمله به هواپیمای ایرباس را فراموش نمی‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه جنایت آمریکا در حمله به هواپیمای مسافربری ایرباس، هیچ وقت از خاطر ملت ایران پاک نمی‌شود، گفت: این جنایت پوشالی‌بودن تمام ادعاهای حقوق بشری آمریکا را ثابت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/21798.jpg ملت,ایران,جنایت,آمریکا,در,حمله,به,هواپیمای,ایرباس,را,فراموش,نمی‌کند Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس، گفت: متأسفانه در این حادثه حدود 290 نفر انسان کشته شدند، که در هواپیما افزون بر شهروندان ایرانی، تبعه‌هایی از کشورهای عربی و آسیایی هم حضور داشته است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حمله ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای ایرانی در اواخر جنگ تحمیلی، نشان‌دهنده ضعف این کشور و همپیمانانش در متوقف کردن پیشرفت‌های ایران در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

وی با اشاره به ادعاهای آمریکا در حمایت از حقوق بشر، تصریح کرد: به‌طور حتم حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایرانی نقض تمام قوانین بین‌المللی و خط بطلانی بر تمام ادعاهای این کشور در حمایت از حقوق بشر است.

شوهانی با تأکید بر اینکه جنایت آمریکا در قتل‌عام مسافران، هیچ وقت از خاطر ملت ایران پاک نمی‌شود، یادآور شد: متأسفانه مقامات آمریکایی‌ها در چند سال اخیر و بعد از وقوع این حادثه به جای عذرخواهی از مردم ایران، در مراسم‌هایی از عاملات این جنایت تقدیر کردند، که این رفتار نشان‌دهنده اوج کینه این کشور علیه انقلاب اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اعلام اینکه قتل عام انسان‌ها هنوز از سوی آمریکا در منطقه ادامه دارد، گفت: در دهه‌های اخیر آمریکا با افزایش جنگ‌افروزی در منطقه، هزاران نفر از انسان‌های بی‌گناه و غیر نظامی را کشته است.

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ (۱۲ تیر ۶۷) در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet