خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/12 10:27:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارع:

کشور نیازمند یک بانک مرکزی چابک است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشور برای مقابله با تحریم‌ها،‌تهدید‌ها و هجمه‌های اقتصادی و ساماندهی وضع بازار نیازمند یک بانک مرکزی چابک و تردست است.
کشور نیازمند یک بانک مرکزی چابک است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کشور برای مقابله با تحریم‌ها،‌تهدید‌ها و هجمه‌های اقتصادی و ساماندهی وضع بازار نیازمند یک بانک مرکزی چابک و تردست است. https://cdn.icana.ir/d/019/20363.jpg کشور,نیازمند,یک,بانک,مرکزی,چابک,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛رحیم زارع خاطرنشان کرد:طبق نص صریح لایحه بودجه 92 ارز باید در سال جاری تک نرخی شود تا بتوان به وضع نابسامان بازار و تشتت در نحوه قیمت‌گذاری بر کالاهای عمدتا وارداتی و برخی از کالاهای داخلی پایان داد.

وی افزود: برهمین اساس بانک مرکزی نیز اقدام به حذف ارز 1226 تومان کرده است اما متاسفانه در این میان نوعی ناکارآمدی باعث شده است که نرخ جدید ارز علیرغم ابلاغ بودجه از ابتدای تیرماه هنوز اعلام نشود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: این وضع پیش آمده باعث نوعی نابسامانی و هرج و مرج در بازار شد و شاهد آن بودیم که یک شوک قیمتی جدید به بازار وارد شد که بعد از آرامش روانی نسبی پیش آمده بعد از انتخابات ریاست جمهوری تاثیرات منفی بر قیمت‌ها گذاشت و قطعا باید بانک مرکزی در این رابطه به مراجع قانونی پاسخگو باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از دلایل تاخیر در اعلام قیمت جدید ارز توسط بانک مرکزی ناتوانی در اتخاذ تصمیات سریع و در عین حال کارشناسی است که این سستی و طمأنینه تصمیم‌های بانک مرکزی می‌تواند ناشی از شوراهای مختلف تصمیم‌گیر و بعضا بی‌تاثیر مانند شورای رقابت باشد که در تصمیمات بانک مرکزی تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا،سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به احتمال اعلام قیمت ارز مبادلاتی به عنوان قیمت نهایی ارز گفت: این گمانه‌زنی وجود دارد که دولت در نهایت و بعد از تک نرخی کردن قیمت ارز، قیمت ارز مبادلاتی را به عنوان قیمت واحد اعلام کند و مرکز مبادلات ارزی همانند گذشته کانون اصلی مراجعات واردکنندگان، تجار و سایر اقشار نیازمند به ارز باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet