هدر اصلی
1392/04/14 11:23:45
سرویس اقتصادی
احمدی :فرار مالیاتی با فرهنگ سازی از بین می رود

پرداخت مالیات؛ گام نخست رونق اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ضروری است در کنار فرهنگ پرداخت مالیات به کد اقتصادی توجه جدی و نظارت ها دقیق تر شود.گفت:پرداخت مالیات مهمترین عامل رشد و توسعه جامعه است و موجب رونق اقتصادی و ارتقای شاخص های آن در کشورمی شود.
پرداخت مالیات؛ گام نخست رونق اقتصادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ضروری است در کنار فرهنگ پرداخت مالیات به کد اقتصادی توجه جدی و نظارت ها دقیق تر شود.گفت:پرداخت مالیات مهمترین عامل رشد و توسعه جامعه است و موجب رونق اقتصادی و ارتقای شاخص های آن در کشورمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3888.jpg پرداخت,مالیات؛,گام,نخست,رونق,اقتصادی Icana

عثمان احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با فرهنگ سازی در پرداخت مالیات می توان فرارهای مالیاتی از سوی برخی افراد را از بین ببرد،اظهار داشت:باید فرهنگ پرداخت مالیات در کشور نهادینه شود و کسانی که درآمد دارند خود را ملزم به پرداخت مالیات کنند چرا که با

نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی گفت :متاسفانه در کشور فرار مالیاتی وجود دارد بطور مثال برخی صرافی ها اسما صراف هستند اما در واقعیت صراف نیستند به طوری که  برخی از این صرافی ها در نوسانات ارزی میلیاردها تومان به جیب زدند و مالیاتی هم پرداخت نکردند.

وی افزود: در خصوص اخذ مالیات از خانه های خالی نیز مشکلات جدی وجود دارد بطور مثال برخی ها دو قولنامه خرید خانه دارند و برای پرداخت مالیات کمتر قولنامه  را ارائه می دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم  با بیان اینکه ضروری است در کنار فرهنگ پرداخت مالیات  به کد اقتصادی و پروانه اقتصادی  توجه جدی و نظارت ها دقیق تر شود گفت:پرداخت مالیات مهمترین عامل رشد و توسعه جامعه است و موجب رونق اقتصادی و ارتقای شاخص های آن، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشورمی شود.

احمدی با اشاره به اینکه  در اجرا قانون اخذ مالیات ضعف های بسیاری وجود دارد تصریح کرد: قرار است در‌آینده نزدیک هئیتی از کمیسیون اقتصادی به کشور مالزی سفرونحوه اخذ مالیات در آن کشور را بررسی کند تا از تجارب آنها استفاده مفید شود.

احمدی ادامه داد: در موضوع اخذ مالیات حتما باید به اقشار کم درآمد توجه شود بطور مثال یک مغازه دار ساده برای اینکه مغازه اش تعطیل نشود سریعا مالیاتش را پرداخت می کند این در حالی است که برخی ها با در آمدهای بالا مالیات نمی پردازند.

وی گفت: باید قانون برای همه یکسان باشد و همه مشمولین مالیات قانون را رعایت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: عدم پرداخت مالیات و فرار از مالیات بدعتی است که از سابق مانده و رسانه می تواند با تشریح عوامل عدم پرداخت مالیات، در نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات موثر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet