عید سعید غدیرخم
1392/04/12 12:54:17
سرویس اجتماعی
آریایی‌نژاد تاکید کرد:

سرگردانی بیماران در پی تصمیمات یک شبه وزارت بهداشت/احتمال تخلف در واریز یارانه دارو به حساب خانوارها

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه با گذشت مدت‌ها هنوز رویکرد وزارت بهداشت برای کنترل قیمت دارو مشخص نیست، ادامه داد: در چنین شرایطی نمی‌توان امیدوار بود که تخصیص یارانه دارو به خانوارها هم کمکی به حال بیماران و جبران هزینه‌های درمان کند.
سرگردانی بیماران در پی تصمیمات یک شبه وزارت بهداشت/احتمال تخلف در واریز یارانه دارو به حساب خانوارها عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه با گذشت مدت‌ها هنوز رویکرد وزارت بهداشت برای کنترل قیمت دارو مشخص نیست، ادامه داد: در چنین شرایطی نمی‌توان امیدوار بود که تخصیص یارانه دارو به خانوارها هم کمکی به حال بیماران و جبران هزینه‌های درمان کند. https://cdn.icana.ir/d/019/36778.jpg سرگردانی,بیماران,در,پی,تصمیمات,یک,شبه,وزارت,بهداشت/احتمال,تخلف,در,واریز,یارانه,دارو,به,حساب,خانوارها Icana

احمد آریایی‌نژاد در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه نمی‌توان امیدوار بود که تخصیص یارانه دارو به خانوارها کمکی به حال بیماران کند،‌ افزود: معلوم نیست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی چه تصمیمی می‌خواهد بگیرد؛ این وزارتخانه برای جبران افزایش هزینه‌های درمان یک بار اعلام می‌کند که یارانه دارو در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و بار دیگر از اختصاص این یارانه به بیمه‌ها خبر می‌دهد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به راستی معلوم نیست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چگونه می‌خواهد افزایش قیمت دارو را مدیریت کند، ادامه داد: در حال حاضر اینکه برای جبران افزایش قیمت دارو قرار است چه اقدامی انجام گیرد مشخص نیست و حتی روی اختصاص یارانه دارو به بیماران نیز نمی‌توان حساب باز کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه هر روز با یکسری تصمیمات غیرکارشناسی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی روبرو می‌شویم، تصریح کرد: این تصمیم‌گیری‌های یک شبه علاوه بر آنکه موجب سرگردانی بیماران می‌شود، نمی‌تواند مشکلات حوزه سلامت را سامان دهد.

 

برنامه وزارت بهداشت برای کنترل قیمت دارو مشخص نیست

وی، با تاکید بر اینکه اختصاص یارانه دارو به بیمارن تا حد زیادی بر کاهش قیمت و جبران کمبود دارو تاثیرگذار است، یادآور شد: در بیشتر مواقع قیمت دارو در پی کمبود دارو افزایش می‌یابد؛ زمانی که بیمار مطمئن باشد با کارتی که برای یارانه در دست دارد می‌تواند به راحتی داروی مدنظر خود را خریداری کند تخلفات دارویی کاهش پیدا می‌کند اما این اقدامات زمانی راهگشا خواند بود که نظارت دقیق بر اجرای طرح اختصاص یارانه به خانوارها وجود داشته باشد. 

آریایی‌نژاد، در پاسخ به اینکه در طرح تخصیص یارانه دارو به بیماران چقدر این امکان وجود دارد که یارانه به دست جامعه هدف برسد، ادامه داد: اگر بتوانیم تقاضا را به درستی مدیریت کنیم خواهیم توانست از تخلفات در این حوزه جلوگیری کنیم اما متاسفانه وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی هیچ‌گاه نظارت درستی بر بدنه حوزه سلامت نداشته و همین امر باعث شده در این بخش، هرکس ساز خود را بزند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت: باید در تخصیص یارانه دارو به خانوارها کارهای کارشناسی انجام داد و برنامه‌ریزی دقیقی کرد چراکه اقدامات شتابزده هیچ‌گاه جواب روشن و درستی به ما نمی‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet