هدر اصلی
1392/04/12 12:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:

آمریکا و اسرائیل صحنه‌گردان حوادث اخیر مصر هستند

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران - مصر گفت: ادامه وضعیت کنونی مصر که اینگونه دچار تشتت و تفرقه شده‌اند، به ضرر مردم این کشور است چراکه به راحتی ثمره انقلابشان را در اختیار کسانی قرار می‌دهند که قیام مردم مصر علیه آنها بود.
آمریکا و اسرائیل صحنه‌گردان حوادث اخیر مصر هستند عضو گروه دوستی پارلمانی ایران - مصر گفت: ادامه وضعیت کنونی مصر که اینگونه دچار تشتت و تفرقه شده‌اند، به ضرر مردم این کشور است چراکه به راحتی ثمره انقلابشان را در اختیار کسانی قرار می‌دهند که قیام مردم مصر علیه آنها بود. https://cdn.icana.ir/d/019/35104.jpg آمریکا,و,اسرائیل,صحنه‌گردان,حوادث,اخیر,مصر,هستند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران - مصر با اشاره به وقایع اخیر مصر اظهار داشت: هر دو طرف درگیری‌های مصر باید بدانند ‌آنچه در مصر اتفاق می‌افتد، به نفع ملت مصر نخواهد بود و رودرروی هم قرارگرفتن مردم در این کشور هیچ برنده‌ای نخواهد داشت، چراکه به نظر می‌رسد صحنه‌گردان این وقایع آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

وی ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی مصر را سنگر خود می‌دانستند؛ مصری که مبارک و امثال مبارک در آن حاکم آن بودند و آمریکا و ایادیش این کشور را به نقطه امنی برای خود تبدیل کرده بودند تا وزن‌ خود را در تسلط برکشورهای عربی و خاورمیانه نشان دهند، اما پس از انقلاب مردم مصر و با آمدن مرسی، این جایگاه امریکا دچار خلل شد البته ما نسبت به نحوه حکومت مرسی معترض هستیم، چراکه بخشی از این وقایع به دلیل بی‌تجربگی وی و اطرافیانش بود و نتوانستند از فرصت طلایی‌ که در اختیارشان قرار گرفت، استفاده کنند.

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: به هرحال ادامه وضعیت کنونی مصر که اینگونه دچار تشتت و تفرقه شده‌اند، به ضرر کل مردم مصر است، چراکه به راحتی ثمره انقلابشان را در اختیار کسانی قرار می‌دهند که قیام مردم مصر علیه آنها بود. این درگیری‌ها تسلیم شدن در برابر کسانی است که سال‌ها مصر را همچون ارثیه خود تصرف کرده بودند و در اختیار داشتند و مردم علیه‌ آنها انقلاب کردند.

جعفری برهمین اساس تاکید کرد: خواست ما به عنوان گروه دوستی پارلمانی ایران و مصر این است که آرامش به مصر برگردد و مردم بتوانند اراده خود را برای بازسازی و ایفای نقش واقعی مصر در جهان عرب و در عرصه بین‌الملل بکار گیرند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل این درگیری‌ها تمایل به تکفیری‌هایی است که نشان دادند به بهانه آموزه‌های مذهبی ریختن خون مردم را مباح می‌دانند، خاطرنشان کرد: در اجلاس بیداری اسلامی یکی از مهمانان به نکته‌ای اشاره کرد و گفت "انقلاب اسلامی ایران تجربه‌ای است که پایدار شده و رشد کرده است، اما انقلاب مصر نوظهور است و هنوز به استقرار نرسیده است لذا اگر مصر خواهان تجربه پایدار است، باید به درخت تنومند جمهوری اسلامی ایران تکیه کند."

به گزارش تسنیم،این عضو گروه دوستی- پارلمانی ایران و مصر در پایان تاکید کرد: دولت مصر باید از تجربه زیبای مردم سالاری در جمهوری اسلامی درس بگیرد و ما حاضریم این تجربه را در اختیار آنها بگذاریم، به شرطی که از آن درست استفاده کنند و دوباره به دامن بدخواهان اسلام نیفتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet