هدر اصلی
1392/04/12 12:20:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سید راضی نوری:

در دولت جدید ورزش برای مردم نهادینه شود

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت جدید باید بتوان ورزش را برای مردم نهادینه و پیام سلامتی را که برای انسان و جامعه دارد، تعریف کرد تا مردم به ورزش کردن تشویق شوند.
در دولت جدید ورزش برای مردم نهادینه شود نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت جدید باید بتوان ورزش را برای مردم نهادینه و پیام سلامتی را که برای انسان و جامعه دارد، تعریف کرد تا مردم به ورزش کردن تشویق شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/8658.jpg در,دولت,جدید,ورزش,برای,مردم,نهادینه,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سیدراضی نوری اظهار کرد: ورزش معقوله‌ای است که از جنبه‌های سلامت و اجتماعی مورد مقبول تمام مردم است و باید اقداماتی انجام شود تا به جایگاه مدنظر برسد.

وی افزود: جوانان با پرداختن به ورزش به جای این‌که به کارهای دیگر بپردازند، وقت خود را صرف کارهای سالم می‌کنند که این موضوع از نظر جسمی، روحی و روانی بر آن‌ها تاثیرگذار است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی عنوان‌کرد: به نظرم باید به ورزش‌های عمومی ازجمله پیاده‌روی، در سطح جامعه توجه کنیم. پیاده‌روی علاوه بر این‌که هزینه کمی دارد، در سلامتی افراد نیز موثر است.

وی با بیان این‌که باید به ورزش‌هایی که طرفداران خاص خود را دارند توجه کنیم، گفت: ورزش‌هایی ازجمله کشتی که در استان از طرفداران خاص خود برخوردار هستند و علاوه بر آن کشورمان نیز توانسته است در این رشته‌ها در عرصه‌های بین‌المللی مدال‌آور باشد، باید مورد توجه قرار بگیرند.

نوری خاطرنشان‌کرد: درکل باید به ورزش از زاویه‌های سلامتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نگاه کنیم که اگر از این زاویه‌ها به ورزش نگاه کنیم، فوتبال نسبت به سایر رشته‌ها اولویت دارد. به نظرم فوتبال در عرصه بین‌المللی از جنبه سلامت ورزشی خارج و به یک موضوع سیاسی و اقتصادی تبدیل شده است.

وی یادآورشد: ما باید فوتبال سالمی داشته باشیم و از نظر اخلاقی باید به آن توجه کنیم. مجموعه‌ای که در عرصه بین‌المللی می‌خواهد فوتبال ما را در سطح جهان معرفی کند، در واقع می‌خواهد فرهنگ ما را معرفی کند؛ پس باید به اخلاق در این رشته اهمیت داد و به نظرم باید فرهنگ‌سازی در ورزش در دولت جدید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی به ورزش بانوان اشاره کرد و گفت: 50 درصد از مردم جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و باتوجه به وضعیت جسمانی بانوان، باید ورزش‌هایی برای این قشر تعریف شود که هم حالت ورزشی را داشته باشند و هم این‌که نظام اخلاقی جامعه در آن رعایت شود.

به گزارش ایسنا،وی افزود: باید سالن‌های سرپوشیده‌ای برای بانوان در نظر گرفته شود که جوابگوی نیازهای بانوان باشد و باتوجه به این‌که مشکل چاقی و افزایش وزن در سطح جامعه به ویژه برای بانوان در حال افزایش است، باید شرایطی را برای ورزش بانوان فراهم کرد که آن‌ها نیز بتوانند به صورت منظم ورزش کنند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet