هدر اصلی
1392/04/12 12:24:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی:

مدال افتخار به جنایتکار جنگی نشان داد که آمریکا برای بشریت ارزشی قائل نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ارائه مدال افتخار به جنایتکار جنگی نشان داد که آمریکایی‌ها برای بشریت ارزش قائل نیستند، گفت: هیچ کدام از محافل حقوق بشری در مورد حمله به هواپیمای ایرانی حتی یک سرفه هم نکردند.
مدال افتخار به جنایتکار جنگی نشان داد که آمریکا برای بشریت ارزشی قائل نیست سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ارائه مدال افتخار به جنایتکار جنگی نشان داد که آمریکایی‌ها برای بشریت ارزش قائل نیستند، گفت: هیچ کدام از محافل حقوق بشری در مورد حمله به هواپیمای ایرانی حتی یک سرفه هم نکردند. https://cdn.icana.ir/d/019/24582.jpg مدال,افتخار,به,جنایتکار,جنگی,نشان,داد,که,آمریکا,برای,بشریت,ارزشی,قائل,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله آمریکایی‌ها به هواپیمای مسافربری ایرباس اظهارداشت: بررسی روابط آمریکا با ایران نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در تمام این دوران براساس خوی سلطه‌گری، قلدری و زورگویی با مردم و نظام و انقلاب اسلامی برخورد کردند. 

وی ادامه داد: آمریکا زمانی که یک طرفه روابط خود را با ایران قطع کرد و حمایت از گروهک‌های تروریستی را آغاز کرده و در دوران دفاع مقدس از صدام حمایت همه جانبه کرد که قتل‌عام‌های وحشتناکی اتفاق افتاد و همچنین اواخر جنگ دست به جنایت شلیک به هواپیمای مسافربری ما زد و پس از آن نیز هر روز توطئه‌های جدید و اقدامات خرابکارانه، مداخله‌جویانه و تهدید‌آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران را ادامه داد و وارد وادی تحریم‌ها شد و رسانه‌های خود را در اختیار معاندان و مخالفان ملت ما قرار داد، لذا تا امروز ما جز خوی درندگی، سلطه‌گرایانه و قلدرمنشانه از آنها چیزی ندیده‌ایم. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: آمریکا در برخی از برهه‌ها و در سال‌های اخیر هم برای اینکه افکار عمومی را فریب دهد، ژست مذاکره مستقیم و مذاکره با ایران را می‌گیرد، اما در عمل و رفتار دقیقاً همان رفتار خصمانه علیه ملت ما را ادامه می‌دهد. بنابراین ما تغییری در خوی سلطه‌گرایانه آمریکا علیه ایران مشاهده نکرده‌ایم. 

نقوی حسینی با اشاره به ارائه مدال افتخار به فرمانده ناو آمریکایی تاکید کرد: بعد از اینکه مشخص شد این حمله عمداً صورت گرفته است و آمریکایی‌ها به خاطر این حمله محکوم شدند، انتظار این بود که با کسانی که این اقدام را انجام دادند برخورد شود. چرا که کار ضد انسانی انجام شده و ترور ناجوانمردانه و دسته‌جمعی علیه مردم بیگناه صورت گرفته بود. در بین این مسافران زنان، کودکان، پیرمردان و پیرزنان بودند و آنها هیچ نقشی در مسائل مختلف سیاسی نداشتند. 

وی تصریح کرد: انتظار این بود که با عاملان این جنایت برخورد شود، ولی وقتی آمریکایی‌ها از یک جنایتکار جنگی تقدیر می‌کنند و مدال افتخار به کسی که باعث قتل زنان و کودکان شده است، می‌دهند نشان دهنده این است که آمریکایی‌ها برای بشریت ارزش قائل نیستند و خوی درندگی و آدم‌کشی که در تاریخ آمریکایی‌ها وجود دارد، در وجود آنها است. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سکوت مجامع بین‌المللی ادامه داد: محافل بین‌المللی و مجامع حقوق بشری که خود را مدافع و سنگری برای دفاع از انسانها می‌دانند، نباید سکوت کنند و باید چنین جنایت‌هایی را بزرگ کرده و تیتر کنند و در تاریخ روابط بین کشورها آنها را حفظ کنند.

نقوی حسینی افزود: تعجب ما از این است که چرا محافل و مجامع بین‌المللی و حقوق بشری که گاهی برای اعدام شدن یک قاچاقچی بیانیه صادر کرده، اطلاعیه داده و تجمع می‌کنند که یک قاچاقچی در فلان استان ایران چرا اعدام شده است و حقوق بشر رعایت نشده است، اما چند صد نفر آدم بیگناه مورد حمله وحشیانه ناو آمریکایی قرار گرفته و در دریاها قتل عامل می‌شوند و هیچ کس نمی‌تواند به آنها کمکی کند. 

وی گفت: هیچ کدام از محافل حقوق بشری که ادعا دارند و ملت ما را محکوم می‌کنند حتی یک سرفه هم در این ماجرا نکردند و یک خط هم ننوشتند. پس این احمد شهیدها که گزارش‌های چند هزار صفحه‌ای علیه جمهوری اسلامی تهیه می‌کنند، کجا هستند که در مورد این جنایت صریح و آشکار آمریکا حاضر نیستند حتی یک خط هم بنویسند؟

به گزارش تسنیم،عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما از این محافل مدعی حقوق بشر انتظار داریم که این جنایات آمریکایی‌ها علیه ایران را ترسیم کنند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet