هدر اصلی
1392/04/14 09:57:00
سرویس اقتصادی
فلاحی باباجان با اشاره به هجوم دلالان به مسکن مهر مطرح کرد:

افزایش ودیعه مسکن مهر، کابوس مستاجران

عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به موفقیت طرح مسکن مهر برای خانه دار کردن اقشار کم درآمد ، گفت: مسکن مهر طرحی بود برای اجاره نشین و اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه، اما در طول اجرای این طرح به دلیل اینکه ودیعه و وام این طرح با افزایش قیمت مواجه شد برخی افراد به دلیل ناتوانی اقتصادی از طرح مسکن مهر انصراف داده‌اند.
افزایش ودیعه مسکن مهر، کابوس مستاجران عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به موفقیت طرح مسکن مهر برای خانه دار کردن اقشار کم درآمد ، گفت: مسکن مهر طرحی بود برای اجاره نشین و اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه، اما در طول اجرای این طرح به دلیل اینکه ودیعه و وام این طرح با افزایش قیمت مواجه شد برخی افراد به دلیل ناتوانی اقتصادی از طرح مسکن مهر انصراف داده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/22247.jpg افزایش,ودیعه,مسکن,مهر،,کابوس,مستاجران Icana

عباس فلاحی باباجان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای مسکن مهر با تاخیر به متقاضیان واگذار شده است، گفت: مسکن مهر طرحی مناسب برای افراد فاقد مسکن و اجاره نشین محسوب می‌شود، اما متاسفانه واگذاری این پروژه به متقاضیان، با تاخیرهای فراوان صورت گرفته است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، افزود: در طرح مسکن مهر پیمانکاران متعددی فعالیت دارند که وزارت راه و شهرسازی در این پروژه از پیمانکاران مجرب و با تجربه استفاده نکرده که این امر یکی از دلایل نارضایتی مردم از واحدهای ساخت شده مسکن مهر بوده است.

وی تصریح کرد: مسکن مهر طرحی بود برای افراد فاقد مسکن، اجاره نشین و اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه، اما در شرایط کنونی مشاهده می‌شود که ودیعه و وام این طرح با افزایش قیمت مواجه شده که حتی برخی افراد به دلیل ناتوانی اقتصادی از این طرح انصراف داده‌اند.

فلاحی باباجان با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، اظهار کرد: ساخت مسکن نیاز به مصالح ساختمانی دارد، لذا هرگونه افزایش قیمت مصالح، بر قیمت تمام شده مسکن نیز تاثیرگذار خواهد بود، که متاسفانه مسئولین در این مورد به جای بر طرف کردن نیاز مصالح ساختمانی مسکن مهر، به صادرات آن بویژه سیمان روی آوردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: هرچند طرح مسکن مهر افرادی را صاحب‌خانه کرد، اما دولت فعلی نتواست در این مورد به اهداف خود برسد، چراکه مسکن مهر در اختیار افراد مستحق و کم درآمد جامعه قرار نگرفت، بلکه این بازار نیز امروز گرفتار دلالان و واسطه گران شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه عملکرد دولت‌های نهم و دهم در مورد مسکن مهر مطلوب اما انتقاداتی به آن وارد است، خاطر نشان کرد: تاخیرهای فراوان در واگذاری مسکن مهر و نبود نظارت بر پیمانکاران این پروژه، عملکرد دولت فعلی و وزارت راه و شهرسازی را در مورد این طرح زیر سوال برده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet