خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/12 13:58:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دستغیب:

نگاه امروز آمریکا هیچ تفاوتی با زمان حمله به هواپیمای مسافربری ندارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از زمان حمله ناو دریایی ایالات متحده به هواپیمای مسافربری ایرانی تا به امروز هیچ تغییری در سیاست خارجی و نوع حکومت‌داری حاکمان آمریکایی صورت نگرفته است.
نگاه امروز آمریکا هیچ تفاوتی با زمان حمله به هواپیمای مسافربری ندارد عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از زمان حمله ناو دریایی ایالات متحده به هواپیمای مسافربری ایرانی تا به امروز هیچ تغییری در سیاست خارجی و نوع حکومت‌داری حاکمان آمریکایی صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/23280.jpg نگاه,امروز,آمریکا,هیچ,تفاوتی,با,زمان,حمله,به,هواپیمای,مسافربری,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سید احمدرضا دستغیب عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز حمله ناو دریایی آمریکایی در حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367 و کشته شدن 290 انسان بیگناه در این حمله اظهارداشت: یکی از اتفاقات عجیب و غریب، حمله ناو ایالات متحده به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران بود که این نقض کامل حقوق بشر و ضوابط بین‌المللی بود که در این رابطه داشیم.

وی ادامه داد: جالب اینجاست که آمریکایی‌ها خود را داعیه دار حقوق بشر می‌دانند و گاه ژست سیاسی خاصی برای حمایت از کشوری می‌گیرند، اما نگاه یک سویه و تبعیض‌آمیز نسبت به موضوع حقوق بشر دارند. حمله به هواپیمای ایرانی یک اتفاق عجیب بود که در عرصه بین‌المللی رخ داد و پس از آن گستاخی آمریکایی‌ها به حدی بود که این کار را به عنوان یک دستاورد مورد تقدیر قرار دادند و این کار یک اقدام شایسته از نگاه آنها بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: جای تأسف دارد که در آن شرایط بسیاری از مجامع و داعیه‌داران حقوق بشر به این قتل عامی که در حریم هوایی و آب‌های خلیج فارس صورت گرفت، سکوت کردند و نسبت به این جنایت با نگاه اغماض آمیز عبور کردند.

دستغیب گفت: با وجود گذشت زمان از حمله ناو دریایی ایالات متحده به هواپیمای مسافربری ایرانی، خوی امپریالیستی این کشور تغییری پیدا نکرده است و این همان کشور استعماری است که در یک زمان نگاه سلطه‌جویانه و هژمونی خود را به وسیله سلطه و حضور نظامی در مناطق مختلف نشان می‌داد و پس از آن در شرایط دیگری از روش‌های دیگری در اعمال هژمونی و سلطه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه خوی سلطه جویانه و زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها و نفوذ آنها در کشورهای دیگر همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: تنها عامل کنترل زیاده‌خواهی‌های ایالات متحده و خوی استیلاجویانه آن نابودی ایالات متحده و دولتمردان آمریکایی‌ است، لذا پایان این موضوع تغییر و جایگزینی نگاه جدید در بین دولتمردان آمریکایی است که باید خود مردم آمریکا و افکار عمومی در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش تسنیم،عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: تنها راهکار و روش، تغییر رویه در سیاست خارجی و نوع حکومت داری حاکمان آمریکایی است؛ در حالی که از زمان حمله ناو دریایی ایالات متحده به هواپیمای مسافربری ایرانی تا به امروز هیچ تغییری در این نگاه صورت نگرفته است و این به خاطر ماهیت استیلاجویانه ایالات متحده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet