ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/12 14:34:07
سرویس سیاسی
بروجردی:

تفلیس با لغو قرارداد ورود بدون ویزای ایرانیان به گرجستان، خود را تحریم کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه لغو قرارداد ورود بدون ویزای ایرانیان به گرجستان اهمیتی ندارد، گفت: از آنجا که صنعت توریسم از صنایع پول‌ساز دنیا است گرجستان با لغو قرارداد ورود بدون ویزای ایرانیان، خود را تحریم کرد.
تفلیس با لغو قرارداد ورود بدون ویزای ایرانیان به گرجستان، خود را تحریم کرد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه لغو قرارداد ورود بدون ویزای ایرانیان به گرجستان اهمیتی ندارد، گفت: از آنجا که صنعت توریسم از صنایع پول‌ساز دنیا است گرجستان با لغو قرارداد ورود بدون ویزای ایرانیان، خود را تحریم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/33349.jpg تفلیس,با,لغو,قرارداد,ورود,بدون,ویزای,ایرانیان,به,گرجستان،,خود,را,تحریم,کرد Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لغو قرار داد ورود بدون ویزای ایرانیان به گرجستان از طرف این کشورگفت: میزان ایرانیانی که به گرجستان سفر می کنند آنقدر قابل توجه نیست که لغو یکطرفه این قرارداد اهمیت پیدا کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لغو قراردادهای دوجانبه باید با اطلاع قبلی بوده و ضوابط لغو آن نیز در تفاهم نامه و توافق تصریح می شود، افزود: وزارت خارجه باید نحوه لغو این قرار داد و اعمال شدن ضوابط را بررسی کند.

وی ادامه داد: معمولا کشورها برای امضای خود احترام قائل بوده و آن را اجرا می کنند، بنابراین وزارت خارجه باید این مورد را بررسی کند و مجلس نیز ازآنها استفسار می کنیم تا از عملکرد گرجستان در این زمینه مطلع شویم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه لغو روادید مربوط به اتباع کشور و تردد آنها است که لغو چنین امری به ضررکشورلغو کننده است، تصریح کرد: از آنجا که صنعت توریسم از صنایع پول‌ساز دنیا است گرجستان با توقف لغو روادید ایرانیان خود را تحریم می کند، زیرا انجام چنین اقدامی نیاز به دستور و اقدام آمریکا ندارد و این کشور خود را از یک کار در آمد زا محروم کرده است.

دولت گرجستان اعلام کرد به واسطه نگرانی از اینکه ممکن است تهران از روابط تجاری با این کشور جهت دور زدن تحریم های غرب علیه خود استفاده کند،به صورت یکجانبه، اقدام به لغو قراردادی کرده که سه سال پیش برای سفر اتباع دو کشور بدون نیاز به ویزا، میان تهران و تفلیس به امضا رسیده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet