هدر اصلی
1392/04/12 15:22:52
سرویس اقتصادی
زارع :مجلس برای پرداخت تسهیلات بانک ملی تصمیمی نگرفته است

دولت ضعف‌های اجرایی خود را به گردن مجلس نیندازد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اظهارات میرتاج الدینی مبنی بر اینکه مجلس به پرداخت تسهیلات بانک ملی ایراد وارد و دولت آن را رفع کرد، گفت: دولت همیشه به دنبال این است که ضعف‌های اجرایی خود را به گردن مجلس بیاندازد اما باید توجه داشت که مجلس در امور اجرایی هیچ دخالتی ندارد و برای پرداخت تسهیلات بانک ملی تصمیمی نگرفته است.
دولت ضعف‌های اجرایی خود را به گردن مجلس نیندازد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به اظهارات میرتاج الدینی مبنی بر اینکه مجلس به پرداخت تسهیلات بانک ملی ایراد وارد و دولت آن را رفع کرد، گفت: دولت همیشه به دنبال این است که ضعف‌های اجرایی خود را به گردن مجلس بیاندازد اما باید توجه داشت که مجلس در امور اجرایی هیچ دخالتی ندارد و برای پرداخت تسهیلات بانک ملی تصمیمی نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/35642.jpg دولت,ضعف‌های,اجرایی,خود,را,به,گردن,مجلس,نیندازد Icana

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه کار مجلس تقنین و نظارت است، افزود: دولت نسبت به نظارت مجلس زاویه دارد و با نظارت مجلس برخوردسیاسی می کند و نمی گذارد مجلس به وظیفه نظارتی خود عمل کند.

نماینده مردم آباده ، بوانات و خرمبید درمجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا طرح تحقیق و تفحص از بانک ملی مطرح است؟ با بیان اینکه ما هیچ وقت برای بانک ملی دست اندازی نگذاشتیم، گفت: تحقیق و تفحص از بانک ملی مطرح بود اما هنوز جدی نشده اما از دستور هم خارج نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس به ارایه تسهیلات بانک ملی ایرادی نگرفته است، گفت : هر زمانی که طرح تحقیق و تفحص مطرح می شود دولت دنبال این است که با رایزنی و لابی اجازه ندهد  مجلس کار خود را بکند.

زارع افزود: دولت همیشه به دنبال این است که ضعف‌های اجرا را به گردن مجلس بیاندازد به طور مثال در بحث هدفمندی یارانه ها طوری حرف می زنند که شنونده تصورمی کند اشکالات از مجلس است.

 وی گفت: متاسفانه بد اخلاقی سیاسی در کشور ایجاد شده است وهمه دنبال فرافکنی و انداختن تقصیرهای خود به گردن قوای دیگرند.

نماینده مردم آباده ، بوانات و خرمبید درمجلس  افزود: اگرحساب افراد و سازمان‌ها پاک باشد از تحقیق و تفحص نباید بترسند واین جبهه گیری ها به معنای این است که مشکلی هست که نمی خواهند جامعه درجریان قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وظیفه مجلس نظارت است و باید نتیجه نظارتش را به اطلاع مردم برساند، گفت: متاسفانه هر وقت تحقیق و تفحصی مطرح می شود همه جبهه می گیرند و این جبهه گیری ها جز اختلاف و تفرقه و زیر سوال بردن خدمات نظام نتیجه ای ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet