ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/14 08:04:00
سرویس اقتصادی
ندیمی مطرح کرد:

قانون مالیات بر ارزش افزوده مانعی در برابر اقتصاد زیرزمینی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه اجرای مالیات برارزش افزوده می تواند جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد، گفت: یکی از اهداف اساسی قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده جلوگیری از اقتصاد سیاه و زیرزمینیاست.
قانون مالیات بر ارزش افزوده مانعی در برابر اقتصاد زیرزمینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه اجرای مالیات برارزش افزوده می تواند جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد، گفت: یکی از اهداف اساسی قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده جلوگیری از اقتصاد سیاه و زیرزمینیاست. https://cdn.icana.ir/d/019/26202.jpg قانون,مالیات,بر,ارزش,افزوده,مانعی,در,برابر,اقتصاد,زیرزمینی Icana

ایرج ندیمی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده اهداف مختلفی دارد که می توان به جلوگیری از اخذ مالیات مضاعف اشاره کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت:دومین هدف تبدیل نظام پاییش دستی به مکانیزه و استفاده از صنوف دراخذ مالیات شود.

ندیمی ادامه داد: یکی از اهداف اساسی قانون اخذ مالیات بر ارزش افزوده جلوگیری از اقتصاد سیاه وزیرزمینی بود امید است که از این طریق درآمد کشور افزایش یابد و مانع فرار مالیاتی شود.

وی  افزود: با وجود اینکه در قانون مالیات بر ارزش افزوده از تجارب جهانی استفاده شده بود اما چند مشکل بروز کرد که می توان به عدم مکانیزه شدن کامل سیستم الکترونیکی و مکانیزه اشاره کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در برابر اجرای قانون مالیات برارزش افزوده  مقاومت‌ها و رفتار منفعلانه صورت گرفت بطور مثال در صنف طلا فروشان و آهن فروشان ابهاماتی وجود داشت.

ندیمی اظهار کرد: باید قانون مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان واقعیت قبول کرد واین قانون بطور جامع در جامعه پیاده شود همچنین در اخذ مالیات قاطع باشیم و از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

 ندیمی گفت: لازم به ذکر است در اخذ مالیات باید ازفشار حداکثری به کسانی که مالیات می پردازند جلوگیری کرد وبا کسانی که فرار مالیاتی دارند برخورد شود همچنین باید زیر ساخت ها نیز برای اجرای این قانون فراهم شود چرا که در تفسیر قانون هدف این بود مراحل اجرا با هم طی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: باید هم مراحل آموزشی و رسانه ای همچنین از جهت نقطه شروع و هم از جهت شمول داد وستد الکترونیک و مکانیزه هماهنگ شود. /  

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet