خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/14 14:05:00
سرویس اقتصادی
بیرانوند با انتقاد به واردات مواد پروتئینی برای تنظیم بازار:

مایحتاج اساسی مردم در ماه رمضان با تولیدات داخلی تامین شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه عقب‌نشینی تولید ملی و پیشی‌گرفتن واردات آفت‌هایی است که امروزه دامن پویایی اقتصاد کشور را گرفته، گفت: تأمین مایحتاج ضروری مردم در ایام ماه رمضان به ویژه مواد پروتئینی باید با تولید داخل و با هدف رونق اقتصاد کشور صورت بگیرد.
مایحتاج اساسی مردم در ماه رمضان با تولیدات داخلی تامین شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه عقب‌نشینی تولید ملی و پیشی‌گرفتن واردات آفت‌هایی است که امروزه دامن پویایی اقتصاد کشور را گرفته، گفت: تأمین مایحتاج ضروری مردم در ایام ماه رمضان به ویژه مواد پروتئینی باید با تولید داخل و با هدف رونق اقتصاد کشور صورت بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16227.jpg مایحتاج,اساسی,مردم,در,ماه,رمضان,با,تولیدات,داخلی,تامین,شود Icana

بهرام بیرانوند در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به سخن رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص تأمین مواد پروتئینی مورد نیاز مردم با واردات دام زنده، افزود: ما معتقد هستیم نیاز مردم  از بازار‌های داخلی با هدف توجه و حمایت از تولید ملی باید برطرف شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه مسئولان اعم از دولت، مجلس برای تأمین نیاز بازار در ماه‌های خاص از جمله ماه مبارک رمضان نباید بخشی‌نگری کند و با توجه به یک بخش از تمرکز بر سایر بخش‌ها بکاهد، تصریح کرد: منفعت مصرف‌کننده در ایام خاص نباید به نابودی تولید‌کننده منتهی شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه تأمین امنیت غذایی مردم نشان از برخورداری از استقلال در کشور است، گفت: تأمین مایحتاج ضروری مردم در ایام ماه رمضان به ویژه مواد پروتئینی باید با تولید داخل و با هدف رونق اقتصاد کشور صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از دخالت‌های غیر‌کارشناسی دولت در برخی از زمینه‌ها و ایجاد اختلال در بازار، افزود: بسیاری از اشفتگی‌های موجود در اقتصادی ناشی از اقدامات عجولانه و دور از منطقی است که دولت در پایان عمر خود دست به آن‌ها زده است.

وی با یادآوری مطرح شدن بحث تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی در مجلس، گفت: تحقیق و تفحص از این وزارت‌خانه با هدف یافتن پاسخی  برای سؤالاتی از قبیل واردات کالاها و محصولات مختلف در طی سالیان مدید به تصویب رسیده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس، با بیان اینکه مسئولان باید پاسخ گوی اهمال در وظایف خود باشند، گفت: چرا باید تنظیم بازار مدام با واردات انواع و اقسام کالاها صورت گرفته و تولید ملی مورد بی‌مهری قرار بگیرد؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: عقب‌نشینی تولید ملی و پیشی‌گرفتن واردات آفت‌هایی است که امروزه دامن پویایی اقتصاد کشور را گرفته و هر روزه در ورطه وابستگی محض می کشاند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet