هدر اصلی
1392/04/12 15:33:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتب:

افزایش قیمت سوخت،به دولت بعد موکول نشود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که اگر مصوبه‌ مجلس در مورد هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشود و قیمت حامل‌های انرژی در سال جاری افزایش پیدا نکند، بخش تولید و بهداشت آسیب خواهند دید.
افزایش قیمت سوخت،به دولت بعد موکول نشود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که اگر مصوبه‌ مجلس در مورد هدفمندی یارانه‌ها اجرا نشود و قیمت حامل‌های انرژی در سال جاری افزایش پیدا نکند، بخش تولید و بهداشت آسیب خواهند دید. https://cdn.icana.ir/d/019/5794.jpg افزایش,قیمت,سوخت،به,دولت,بعد,موکول,نشود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛غلامرضا کاتب اظهار کرد: در حال حاضر 28 هزار میلیارد تومان، از محل اجرای هدفمندی یارانه‌ها درآمد کسب می‌شود و 11 هزار و 200 میلیارد تومان نیز از محل یارانه نان حاصل می‌شود که دولت باید برای اجرای بودجه 92 الباقی این درآمد را تا 50 هزار میلیارد تومان از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به دست بیاورد.

وی با بیان این‌که «تاخیر در اجرای قانون هدفمندی موجب عقب افتادن تکالیف می‌شود» افزود: قانون بودجه از ابتدای تیرماه لازم الاجراست و انتظار ما این است که اگرچه دولت در پایان عمر خود است، اما تلاش کند به قانون عمل کند و افزایش حامل‌های انرژی را که خود تجربه طولانی در آن دارد، به دولت بعد موکول نکند؛ زیرا تا دولت جدید مشغول به کار شود و اطلاعات به دست بیاورد ممکن است بخشی از فرصت دو سه ماهه را از دست بدهد.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای قانون از سوی دولت یاد آور شد: این کار می‌تواند در پویایی اقتصاد کشور موثر باشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اظهارات ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی مبنی بر این‌که شوک قیمتی 40 درصدی در پی افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مصلحت نیست، ابراز عقیده کرد: پیش از این دولت درآمد 120 هزار میلیارد تومانی را برای هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه پیش‌بینی کرده بود و از آن دفاع می‌کرد چطور آن موقع نمی‌گفتند که شوک قیمتی وارد می‌شود. اما حالا که ما حاضر نشدیم قیمت بنزین را به 2500 برسانیم و میانگین را 800 تومان در نظر گرفتیم و افزایش قیمت با کمترین رقم خواهد بود، می‌گویند شوک ایجاد می‌شود؟

وی با تاکید بر لزوم کمک بخش تولید و سلامت با استفاده از درآمد هدفمندی یارانه‌ها اظهار کرد: برای کمک به بخش سلامت راهی جز این نداریم که درآمد کسب کنیم. در واقع اگر این قانون اجرا نشود بخش تولید و بهداشت با این فصلی‌نگری و بی‌توجهی به اجرای قانون آسیب می‌بینند.

به گزارش ایسنا، وی در پایان نیز با بیان این‌که «اگر حامل‌های انرژی افزایش نیابد این مساله موجب افزایش مصرف و تداوم قاچاق مواد سوختی می‌شود» ابراز عقیده کرد: دولت پیش از این اصرار به این امر داشت اما حالا که نظرش تامین نشده اصراری بر این موضوع ندارد و این برای ما جای سوال است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet