خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/14 11:01:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

کادرسازی احزاب، نخبه‌پروری را در کشور سرعت می‌بخشد

عضوهیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کادرسازی احزاب نخبه‌پروری را در کشور سرعت می‌بخشد٬ گفت: علی‌رغم وجود قانون برای احزاب٬ آنها تاثیرگذاری چندانی در کشور ندارند.
کادرسازی احزاب، نخبه‌پروری را در کشور سرعت می‌بخشد عضوهیات رئیسه مجلس با بیان اینکه کادرسازی احزاب نخبه‌پروری را در کشور سرعت می‌بخشد٬ گفت: علی‌رغم وجود قانون برای احزاب٬ آنها تاثیرگذاری چندانی در کشور ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/6658.jpg کادرسازی,احزاب،,نخبه‌پروری,را,در,کشور,سرعت,می‌بخشد Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت٬ درباره کارکرد احزاب در کشور٬ گفت: احزابی که در ایران فعالیت می‌کنند علی‌رغم وجود قانون به دلیل ریشه‌دار نبودن تاثیرگذاری چندانی  در فضای سیاسی- اجتماعی کشور ندارند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احزاب برای پویایی بیشتر باید دارای مرام‌نامه و اساسنامه باشند٬ افزود: احزاب تنها در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری فعال می‌شوند حال آنکه باید طوری برنامه‌ریزی شود که احزاب با کار درون‌ گروهی و تنظیم برنامه‌های اقتصادی٬ اجتماعی٬ سیاسی و فرهنگی  همواره در جامعه حضوری پررنگ داشته باشند.

وی با تاکید براینکه از دل احزاب قوی نخبگان زیادی پرورش می‌یابد٬ افزود: کادرسازی احزاب نه‌تنها زمینه‌های رشد و تعالی نخبگان را فراهم می‌کند بلکه منجر به اعمال نفوذ آنها در کارهای اجرایی و روند قانون‌گذاری کشور می‌شود.

سبحانی‌نیا با اعلام اینکه پس از انقلاب اسلامی و تعطیلی حزب جمهوری٬ حزبی پویا و قوی در کشور تشکیل نشده٬ بیان کرد: احزاب فعلی بیشتر تحت عنوان جبهه به فعالیت می‌پردازند که نه شرایط آن را دارند نه تشکل سیاسی بودن را که موجبات عدم تاثیرگذاری آنها را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه کادرسازی احزاب نخبه‌پروری را در کشور سرعت می‌بخشد٬ افزود:آسیب شناسی در حوزه کارکرد احزاب از نیازهای اساسی کشور است تا با پرورش نیروهای کارآمد بتوان مجلس و دولتی با برنامه داشته باشیم.

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید براینکه باید مشکلات قانون احزاب برطرف شود٬ توضیح داد: شاکله قانون احزاب اشکالات جدی ندارد بلکه ایرادها و ضعف‌های سطحی دارد که باید در مجلس با طرح‌ها و پیشنهاداتی که مطرح می‌شود در راستای برطرف کردن آنها گام برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet