هدر اصلی
1392/04/12 16:47:09
سرویس اقتصادی
قادری:بهتر است آقای میرتاج الدینی درحوزه اقتصادی اظهارنظر نکند

یارانه جایگزین ارز مرجع برای واردات کالاهای اساسی شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به‌ اظهارات میرتاج الدینی معاون‌رییس جمهور در امور قانون اساسی تحت عنوان حذف ارز مرجع کالاهای اساسی از سوی مجلس،گفت: مجلس اختصاص ارز مرجع کالاهای اساسی وارداتی را حذف کرد اما درمقابل ۲۳ هزار میلیارد تومان یارانه برای این کالاها درنظر گرفت.
یارانه جایگزین ارز مرجع برای واردات کالاهای اساسی شده است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به‌ اظهارات میرتاج الدینی معاون‌رییس جمهور در امور قانون اساسی تحت عنوان حذف ارز مرجع کالاهای اساسی از سوی مجلس،گفت: مجلس اختصاص ارز مرجع کالاهای اساسی وارداتی را حذف کرد اما درمقابل 23 هزار میلیارد تومان یارانه برای این کالاها درنظر گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/12425.jpg یارانه,جایگزین,ارز,مرجع,برای,واردات,کالاهای,اساسی,شده,است Icana

جعفر قادری درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: مجلس اختصاص ارز مرجع کالاهای اساسی وارداتی را حذف کرد اما درمقابل 23 هزار میلیارد تومان یارانه برای این کالاها درنظر گرفت تا در صورت بروز مشکل بتوان نوسانات قیمت را کنترل کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به اظهارات دیگر معاون احمدی نژاد مبنی بر قانونی بودن مصوبه بانک مرکزی در تسویه بدهی های ارزی از محل درآمدهای حاصل از مابه التفاوت نرخ ارز، گفت: اگر قراراست از محل مابه االتفاوت نرخ ارز درآمدی کسب شود باید صرف هزینه های بودجه شود نه پرداخت مطالبات.

وی با تاکید برغیرقانونی بودن مصوبه مجمع بانک مرکزی، گفت: دولت باید مطالباتش را به روش دیگری پرداخت کند و قطعا پرداخت این گونه بدهی ها خلاف قانون است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: مصوبه مجمع عمومی بانک مرکزی منجر به افزایش نقدینگی می شود و تا زمانی که مشکل نقدینگی حل نشود و دولت بخواهد به رشد آن دامن بزند ارزش پول ملی کم می شود.

قادری گفت: بهتر است درباره تاثیر تصمیم مجمع عمومی بانک مرکزی یک نیروی اقتصادی اظهار نظر کند وآقای میرتاج الدینی درباره مسایل اقتصادی اظهارنظر نکند بهتر است.

نماینده مردم شیراز درمجلس افزود: باید سیاست‌ها به نحوی اتخاذشود که ارز به عنوان کالا درگیر سفته بازی و بورس بازی نشود و به بازار بورس و بانک هدایت شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین در این باره که آیا مجلس درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی به مردم مصوبه ای داشته است ؟ گفت: یک مصوبه ای بود که بانک ملی را موظف به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تکلیفی ازسوی استانداری و ریاست جمهوری می کرد که مجلس این مصوبه را لغو کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet