عید سعید غدیرخم
1392/04/12 18:12:55
سرویس اقتصادی
منصوری بیدکانی تاکید کرد:

تولید خودرو بومی با تکنولوژی روز به جای پیکان در شرایط تحریم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید به جای بازگشت به عقب روبه جلو حرکت کنیم و تحریم ها را مدیریت کنیم نه اینکه با تولید پیکان بازگشت به عقب داشته باشیم.
تولید خودرو بومی با تکنولوژی روز به جای پیکان در شرایط تحریم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید به جای بازگشت به عقب روبه جلو حرکت کنیم و تحریم ها را مدیریت کنیم نه اینکه با تولید پیکان بازگشت به عقب داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/23581.jpg تولید,خودرو,بومی,با,تکنولوژی,روز,به,جای,پیکان,در,شرایط,تحریم Icana

مجید منصوری بیدکانی در گفت  و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره احتمال راه اندازی مجدد خط تولید خودروی پیکان به دلیل تحریم های جدید علیه صنعت خودروسازی و وابستگی به خارج برای تامین قطعات خودرو، با اشاره به اینکه نیاز خودروسازی کشور در داخل باید تامین شود تصریح کرد: مهم ترین اقدامی که باید در این راستا صورت گیرد این است که بتوانیم تحریم ها را از مقابل برداریم.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید اقدامات جدی تری برای تولید خودرو در کشور انجام گیرد، افزود: فرض کنید در تحریم صنعت خودروسازی به سمت تولید مجدد پیکان برویم؛ اما برای مقابله با تحریم بخش های صنعتی، پتروشیمی، فولاد، دارو و سایر موارد چه برنامه هایی وجود دارد.

وی ادامه داد: باید به جای بازگشت به عقب روبه جلو حرکت کنیم  و تحریم ها را مدیریت کنیم نه اینکه با تولید پیکان بازگشت به عقب داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم در بخش دیگری از سخنانش به تقویت بومی سازی صنعت خودروسازی اشاره کرد و گفت: اگر هم در نظر داریم در جهت بومی سازی و خودکفایی اقدام کنیم با کمک از صاحبنظران و دانشمندان، خودرویی تولید کنیم که کیفیت لازم را داشته باشد.

منصوری بیدگانی تصریح کرد: استراتژی تولید خودرویی غیر از پیکان، اما با کمک گرفتن از صاحبنظران بهتر از این است که مجدد به عقب بازگردیم و نسبت به تولید دوباره پیکان قدیم اقدام کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با تاکید بر اینکه باید از دانشمندان در جهت تولید محصولات داخلی اما با کیفیت استفاده کنیم خاطرنشان کرد: به عبارتی باید از نیروی انسانی داخلی استفاده کنیم نه از پیکان قدیمی؛ همچنین باید راهکارهای دیگری غیر از بازگشت به عقب باید در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet