عید سعید غدیرخم
1392/04/13 11:13:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی‌لارگانی:

رشد شاخص بورس واقعی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه رشد شاخص بورس واقعی نیست، گفت: متاسفانه عمده بازار بورس در دست عده‌‌ای خاص قرار گرفته و آنها هستند که سرنوشت این بازار را تعیین می‌کنند.
رشد شاخص بورس واقعی نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه رشد شاخص بورس واقعی نیست، گفت: متاسفانه عمده بازار بورس در دست عده‌‌ای خاص قرار گرفته و آنها هستند که سرنوشت این بازار را تعیین می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/16362.jpg رشد,شاخص,بورس,واقعی,نیست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام "سیدناصر موسوی‌لارگانی" نماینده مردم فلاورجان در مجلس، درباره رشد شاخص بورس در هفته‌های اخیر گفت: طی دو سه هفته بعد از انتخابات شاهد یک‌سری نوسانات در بازار ارز و طلا و همچنین بازار بورس بوده‌ایم که بعضی از این نوسانات جنبه جهانی داشته و برخی از آنها نیز جنبه روانی دارد.

وی در ادامه با اشاره به روند صعودی بازار بورس، افزود: با بررسی ساز‌ و کار فعالیت بازار بورس متوجه می‌شویم، برخی موارد خاص و اقلامی که در بازار بورس عرضه می‌شود مانند پتروشیمی و امثالهم در دست عده‌ای خاص قرار دارد و آنها هستند که سرنوشت بورس را رقم می‌زنند.

عضو کمیسیون اقتصادی با غیر‌واقعی خواندن رشد شاخص بورس در هفته‌های اخیر، اظهار داشت: به طور مثال در بحث فولاد یا پتروشیمی نهایتا 10 یا 12 نفر هستند که می‌توانند در بورس عرض‌اندام کرده و سرنوشت این اقلام را تعیین کنند و تولیدکنندگانی که نیازمند محصولات پتروشیمی هستند با ورود پتروشیمی به بازار بورس مشکلاتشان بیشتر شده و باید فرآورده‌های موردنیاز خود را دست‌چندم و از دلالان خریداری کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، موسوی‌لارگانی در پاسخ به این سوال که آِیا مجلس برنامه‌ای برای ساماندهی بازار بورس دارد یا خیر، بیان داشت: اینکه طرح خاصی برای ساماندهی بازار بورس مطرح باشد در مجلس وجود ندارد اما پیش‌تر بحث تحقیق و تفحص از سازمان بورس و اوراق بهادار در مجلس مطرح بود که متاسفانه این طرح در صحن علنی بهارستان رای نیاورد، اما با توجه به نابسامانی‌های موجود در این بازار، می‌طلبد ساز و کار فعالیت بازار بورس بررسی و ساماندهی شود./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet