آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

آغاز رسیدگی به لایحه اصل 44 از یکشنبه در صحن علنی مجلس

سرویس صحن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از یکشنبه( فردا) به بررسی لایحه اصل 44 قانون اساسی در صحن علنی مجلس می پردازند.
شنبه 24 شهریور 1386 ساعت 12:09

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آنچه نمایندگان به بحث و بررسی بر روی  آن در صحن علنی مجلس می پردازند محصول تلاش120 ساعته کار نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در کمیسیون ویژه  اصل 44 و همکاری چهار کارگروه ویژه در مرکز پژوهش های مجلس می باشد.

 حمید رضا حاجی بابایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد چگونگی بررسی این مصوبه در صحن علنی گفت: کار بررسی این لایحه در دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر توسط نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی صورت می گیرد و تا زمانی که این لایحه در صحن علنی مجلس است هیچ لایحه دیگری به جز لوایح دوفوریتی در دستورکار مجلس قرار نخواهد گرفت.

 وی افزود:لایحه پیشنهادی سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی دارای 91 ماده است که تاکنون صدها پیشنهاد از سوی نمایندگان مجلس برای آن مطرح شده است.

 الیاس نادران رییس کمیسیون رسیدگی به این لایحه با اشاره به اهمیت لایحه  مذکور در سیستم اقتصادی کشورگفت: مصوبه کمیسیون اصل 44، اگر نگوییم اساسی‌ترین مصوبه مجلس و دولت در حوزه اقتصاد در مجلس هفتم است، حتما جزء معدود مصوباتی است که اصلاحات بنیادی و ساختاری در اقتصاد ایران انجام می‌دهد و رویکرد آن با رویکرد سیاستهای کلی اصل 44 سازگاری دارد و این امتیاز آن است.
وی افزود: در این مصوبه تنها به بند ج اصل 44 اکتفا نشده است  وهر دو ابلاغیه مقام معظم رهبری را با هم دیده شده است. ضمن اینکه تصمیمات حوزه فعالیت بخش های اقتصادی در مصوب کمیسیون، از لایحه دولت متفاوت است.

اعضای کمیسیون ویژه اصل 44 مجلس هم  معتقدند که لایحه فعلی سیاست های اصل 44 را می توان به دلیل جامع بودن آن یکی از افتخارات مهم مجلس و دولت در راستای همکاری مشترک و تعامل بسیار نزدیک دو قوه مجریه و مقننه دانست.
وی افزود: بودجه سال آینده بر اساس لایحه سیاستهای کلی اصل 44 تدوین می‌شود.
حاجی بابایی  در خصوص زمان بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس گفت: به نظر می رسد بتوان کار بررسی را در 2 هفته به اتمام رسانده و لایحه را برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال کنیم.
این گزارش می افزاید: یک فوریت این لایحه در 19 اردیبهشت ماه سال جاری در صحن علنی به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000