ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/14 10:13:00
سرویس اقتصادی
گروسی با ارزیابی تحقق محورهای ۲۰گانه غضنفری در زمان گرفتن رای اعتماداز مجلس مطرح کرد:

استراتژِی توسعه صنعتی، همچنان مشکل این روزهای تولید

عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه استرتژی صنعتی کشور هنوز مشخص نیست، گفت: اگر با ارائه تسهیلات حمایت های لازم از صنعت صورت می گرفت تولید کشور قطعا رو به پیشرفت حرکت می کرد و شاهد شکوفایی تولید بودیم.
استراتژِی توسعه صنعتی، همچنان مشکل این روزهای تولید عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه استرتژی صنعتی کشور هنوز مشخص نیست، گفت: اگر با ارائه تسهیلات حمایت های لازم از صنعت صورت می گرفت تولید کشور قطعا رو به پیشرفت حرکت می کرد و شاهد شکوفایی تولید بودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/32020.jpg استراتژِی,توسعه,صنعتی،,همچنان,مشکل,این,روزهای,تولید Icana

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ارزیابی تحقق محورهای بیست گانه وزیر صنعت که در جلسه گرفتن رای اعتماد از مجلس ازسوی وی مطرح شد تصرح کرد: اعتقاد ما این است که تولید محور اصلی یک کشور است و کشوری که تولید محور باشد قطعا تورم در آن کاهش می یابد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر از تولید حمایت شود بیکاری نیز کاهش می یابد، افزود: البته در حال حاضر هم تورم هم بیکاری افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اگر محورهای ارائه شده در بخش صنعت اجرایی می شد طبیعتا باید ایجاد شش میلیون شغلی که رییس جمهور وعده آن را داده بود تحقق پیدا می کرد؛ بنابراین عدم تحقق وعده ایجاد اشتغال و افزایش تورم نشان می دهد که کشور تولید محور نبود و با توجه به بازدید هایی که از وضعیت صنایع کشور داشته ایم مشاهده می کنیم بیش از 50 درصد واحدهای صنعتی با تنها 30 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: انتظار ما این بود که محورهایی که مسئولان اجرایی کشور در ابتدای مدیریت خود ارائه دادند به نحو شایسته ای تحقق پیدا می کرد و با اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها که  این بستر برای کشور نیز فراهم بود.

گروسی با بیان اینکه تولید کنندگان ما صدقه نمی خواهند، گفت: اگر با ارائه تسهیلات حمایت های لازم از صنعت صورت می گرفت تولید کشور قطعا رو به پیشرفت حرکت می کرد و شاهد شکوفایی تولید بودیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان از محورهای بیست گانه صنعتی وزیر صنعت در سال پایانی مدیریت وی تحقق پیدا کرده است؟ گفت: استرتژی صنعتی کشور هنوز مشخص نیست  و سوال من این است که در حال حاضر استراتژی صنعت در کشور ما چیست و در چه زمینه هایی در نظر داریم پیشرفت کنیم؟ در معدن، صنعت، کشاورزی یا در کدام بخش دیگر می خواهیم پیشرفت کنیم؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برند صنعت ایران چیست؟ خاطرنشان کرد: این نشان می دهد استراتژی صنعتی نداریم و نمی دانیم در کدام صنایع می خواهیم فعالیت کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet