ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/14 10:56:34
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی :نفوذی ها با فاکتورسازی به جای دارو کالای دیگر وارد می کردند

مجلس با حذف ارزمرجع به دولت اجازه پرداخت یارانه به واردات کالاهای اساسی را داد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به‌ اظهارات میرتاج الدینی معاون‌رییس جمهور در امور قانون اساسی تحت عنوان حذف ارز مرجع کالاهای اساسی از سوی مجلس،گفت: مجلس ارز مرجع برای ورود کالاهای اساسی را برای جلوگیری از فاکتورسازی های برخی افراد سودجو حذف کرداما از سوی دیگر برای دارو و کالاهای اساسی به دولت اجازه پرداخت یارانه داده است.
مجلس با حذف ارزمرجع به دولت اجازه پرداخت یارانه به واردات کالاهای اساسی را داد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به‌ اظهارات میرتاج الدینی معاون‌رییس جمهور در امور قانون اساسی تحت عنوان حذف ارز مرجع کالاهای اساسی از سوی مجلس،گفت: مجلس ارز مرجع برای ورود کالاهای اساسی را برای جلوگیری از فاکتورسازی های برخی افراد سودجو حذف کرداما از سوی دیگر برای دارو و کالاهای اساسی به دولت اجازه پرداخت یارانه داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/26931.jpg مجلس,با,حذف,ارزمرجع,به,دولت,اجازه,پرداخت,یارانه,به,واردات,کالاهای,اساسی,را,داد Icana

سید ناصر موسوی لارگانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار مطالبی تحت عنوان حذف ارزاز سوی مجلس، گفت: مجلس ارز مرجع برای ورود کالاهای اساسی  را در بودجه سال جاری حذف کرد اما از سوی دیگر برای بخش بهداشت و درمان و کالاهای اساسی به دولت اجازه پرداخت یارانه داده شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی از فاکتور سازی هایی که دلالان با همکاری برخی افراد در مراکز مسئول جهت اخذ ارج مرجع می کردند خبردادو افزود: متاسفانه عده ای سودجو ارز مرجع را برای ورود دارو و سایرکالاهای اساسی می گرفتند و پس ازفاکتور سازی کالاهای دیگری وارد کرده و از این راه سود کلانی را به دست می آوردند برای همین مجلس  یک نرخ برای ارز در نظر گرفت.

وی درادامه درواکنش به این که معاون ریییس جمهور تسویه بدهی دولت از درآمد حاصل از فروش ارز را قانونی خوانده است، با اشاره به تک نرخی بودن ارز در بودجه 92، گفت: اگردولت ارزی حاصل از فروش نفت یا صادرات غیرنفتی یا سایر موارد به دست آورد باید حتما به خزانه  واریز کند و برداشت آن طبق مصوبات مجلس باید باشد.

موسوی لارگانی معتقد است اگر درآمدهای دولت خارج از ردیف های بودجه خرج شود نقدینگی و تورم دربازار ایجاد می شود و پیامدهای بداقتصادی را به همراه دارد و علاوه برآن این عمل خلاف قانون هم است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از رییس جمهورمنتخب خواست تا تیم اقتصادی قوی و کارشناسی را در بخش اقتصادبه کارگیرد تا با توانمندی مشکلاتی که امروز گریبان ارز را گرفته واقتصاد ماراتهدید می کند و منجر به افزایش تورم و نقدینگی شده و منابع کشوررا به سمت دلالی سوق داده است را حل کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس  با تاکید بر اینکه ارزباید از حالت کالای قابل خرید و فروش باید از این حالت خارج شود، افزود: نقدینگی باید از خرید و فروش ارز به سمت تولید سوق داده شود تا علاوه برایجاد اشتغال و افزایش قدرت خرید مردم ، منویات رهبری درتاکید برتقویت تولید تامین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet