هدر اصلی
1392/04/14 13:31:00
سرویس اقتصادی
نعمتی:

تولید با حذف یارانه دهک های پردرآمد تقویت خواهد شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اینکه سهم تولید از یارانه پرداخت نشد، افزود:اگر یارانه دهک های ضعیف را تقویت و دهک های ثروتمند حذف شود علاوه برکاهش فاصله طبقاتی، منابع بیشتری آزاد شده و به تولید اختصاص می یابد.
تولید با حذف یارانه دهک های پردرآمد تقویت خواهد شد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اینکه سهم تولید از یارانه پرداخت نشد، افزود:اگر یارانه دهک های ضعیف را تقویت و دهک های ثروتمند حذف شود علاوه برکاهش فاصله طبقاتی، منابع بیشتری آزاد شده و به تولید اختصاص می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/22236.jpg تولید,با,حذف,یارانه,دهک,های,پردرآمد,تقویت,خواهد,شد Icana

بهروز نعمتی درگفت و گو با خبرنکار اقتصادی خانه ملت با اشاره به اینکه بررسی طرح حمایت از تولید ملی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به پایان رسیده است و این طرح به منظور بررسی در نوبت صحن علنی مجلس قرار دارد، افزود: اگر  یارانه دهک های ضعیف را تقویت و دهک های ثروتمند حذف شود علاوه برکاهش فاصله طبقاتی، منابع بیشتری آزاد شده و به تولید اختصاص می یابد.

نماینده مردم اسد آباد درمجلس شورای اسلامی گفت: کلیات طرح هدفمند سازی یارانه ها خوب بود اما در اجرای جزییات آن مشکلات و ایراداتی بود و متاسفانه سهم تولید از یارانه پرداخت نشد و تولید روز به روز شکننده تر و ضعیف تر شد.

وی با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی آنی، میان مدت و بلند مدت می توان به اهداف پیش بینی شده دراقتصاد رسید، افزود: منابع ارزی تولید بهتر است صرف نیازمندی بخش صنعت همچون تامین تکنولوژی و مواد اولیه شود.

نعمتی با بیان این که کمبود نقدینگی وعدم تأمین منابع وهمچنین فرسودگی ماشین آلات منجر به واگذاری رقابت در بسیاری از صنایع کشور به دیگر کشورها شد، افزود: صنعت و اقتصاد و تجارت موجود زنده ای است که باید با برنامه ریزی مدون از وضعیت فعلی خارج شده و بهبود یابد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه امروز بیش از هرزمانی مسئولین باید به معیشت و وضع زندگی مردم توجه داشته باشند، گفت: تولیدکنندگان بیش از بیش باید مورد حمایت بانک ها قرار گیرند و برای رهایی از مشکلات اقتصادی و شکوفایی در امور تولیدی خود باید طول دوران مشارکت افزایش یاید.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس افزود: باید کالای تولید داخل را حتی اگر 20 درصد گران‌تر از قیمت وارداتی آن برایمان هزینه داشت، تولید کنیم چرا که این سیاست ضمن تقویت صنایع و تولید داخل اشتغال ایجاد می‌کند و در دراز مدت منجر به حذف واردات می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet